1
CFR Cluj
Omrani 31'

Asa am trait FC Arges - CFR Cluj

Campioana a venit in Trivale pentru a incerca a sasea victorie consecutiva in actuala editie de campionat. Am transmis live text aici meciul FC Arges - CFR Cluj, sambata, de la ora 21:30.

23:25

71'

Balgradean respinge peste bara lobul incercat de Said.

67'

Honciu scapa ieftin doar cu galben dupa ce l-a calcat pe Rodriguez direct pe glezna. Arbitrul era la un metru de faza.

62'

Tanase rateaza cea mai mare sansa de gol a Argesului in acest meci. Sut din afara careului si mingea trece foarte aproape de poarta.

53'

Greab retine o centrare care il cauta pe Alibec.

52'

Petrila este deposedat de Tofan la o faza unu contra unu in careul Argesului. Corner pentru CFR.

46'

A inceput repriza secunda.

22:18

Pauza la Pitesti.

38'

Petrila trimite in fata portii pentru Susic. Intervine decisiv De Jonghe.

36'

Gazdele scapa de penalty dupa o lovitura cu cotul aplicata de Meza Colli in urechea lui Ciobotariu.

35'

Sut in forta trimis de Omrani. Corner pentru CFR.

31'

Gol Omrani!

CFR Cluj deschide scorul prin Omrani dupa o serie de gafe in apararea gazdelor.

29'

Tanase gaseste poarta cu un sut din marginea careului. O minge usoara pentru Balgradean.

28'

Greab retine sutul cu pamantul trimis de Paun de la peste 25 de metri.

26'

Omrani surprins in pozitie afara din joc. Ar fi ramas singur cu Greab.

19'

Greab respinge in corner sutul lui Alibec din afara careului.

1'

A inceput meciul din Trivale.

0'

FC Argeş: Greab - Tofan, Turda, Joao Miguel, De Jonghe - Meza Colli, I. Şerban - Dumitru, Cr. Tănase, Dumitraşcu - Said.

CFR Cluj: Bălgrădean - Susic, Graovac, Ciobotariu, Latovlevici - Păun, Rodriguez, C. Deac - Omrani, Alibec, Petrila

12:34

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 24 de ori în principala competiţie internă, de șapte ori s-au impus piteştenii, de 12 ori au câştigat clujenii, iar alte cinci partide s-au terminat la egalitate.

Palmares cu FC Argeş gazdă: 12 jocuri - 7 victorii FC Argeş - o remiză - 4 succese CFR Cluj.

O singură victorie au reuşit piteştenii în ultimele 12 dueluri directe (27 aprilie 2005, FC Argeş - CFR Cluj 2-0), interval în care s-au mai consemnat 4 remize şi 7 partide câştigate de ardeleni.

CFR Cluj a castigat toate meciurile disputate pana acum in Liga 1 si cauta a sasea victorie consecutiva.