1
CS Mioveni
Carnat 38'

Asa am trait Farul - Mioveni

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Farul - Mioveni, partida din etapa a 17-a in prima liga.

23:00

Final de meci. Farul se impune printr-un gol marcat pe final de meci.

86'

Gol Moldoveanu!

Farul revine la conducere prin Moldoveanu. Intrat de putine minute in teren fostul dinamovist inscrie prin alunecare din pasa lui Torje.

68'

Alibec nu-l poate invinge pe Popescu dintr-o pozitie extrem de inchisa.

67'

Popescu blocheaza sutul lui Torje din fata portii.

54'

Popescu iese din poarta si retine din fata lui Alibec.

53'

Baluță suteaza pe centrul porții.

51'

Faza fixa irosita de Farul. Cei de la Mioveni pleaca la contraatac in superioritate numerica.

46'

Incepe repriza secunda.

21:53

Centralul Vidican pune capat primei reprize.

45'

Toma (Mioveni) scapa ieftin doar cu galben pentru o intrare din lateral asupra lui Popescu.

42'

Alibec trimite putin peste poarta dintr-o lovitura libera.

40'

In cele din urma golul este validat si Farul repune mingea de la centrul terenului.

40'

Reusita lui Carnat este verificata de VAR. Se analizeaza o posibila pozitie afara din joc.

38'

Gol Carnat!

Mioveni egaleaza prin Carnat. Lansat in flancul drept de o pasa din propria jumatate, Carnat scapa singurul cu Aioani si egaleaza scorul, 1-1.

29'

Gol Pitu!

Farul deschide scorul prin Alexi Pitu.

1'

A inceput meciul.

0'

Farul: Aioani - Sirbu, Larie, Popescu, Kiki - Artean, Baluta, Grameni - Pitu - Alibec, Torje.

Mioveni: Popescu - Garutti, Iacob, Burnea - Oancea, Toma, Lixandru, Pop, Serbanica - Krasniqi, Carnat.

11:47

Se vor duela cel mai bun atac, Farul - 30 de goluri marcate, respectiv cea mai slaba ofensiva, CS Mioveni, doar 9 goluri inscrise.

Sezonul precedent Farul a obtinut patru puncte in dubla cu Mioveni.

Cea mai recenta disputa a avut loc pe 22 iulie 2022, CS Mioveni - Farul 0-2, dubla Adrian Petre.