0
0
Hermannstadt

Asa am trait Farul - Hermannstadt

Etapa a 5-a din Liga 1 s-a incheiat, luni seara, cu duelul vecinelor de clasament Farul Constanta si Hermannstadt.

21:29

82'

Oroian intoarce in centrul careului pentru Paraschiv. Sut trimis in bara transversala!

76'

Alibec primeste mingea de la Morar si suteaza in bara!

72'

VAR-ul intervine din nou si anuleaza golul marcat de Alibec pentru Farul. Pozitie afara din joc.

70'

Ocazie pentru Hermannstadt dupa un corner. Stoica reia cu capul peste poarta.

65'

Hermannstadt marcheaza prin Baba Alhassan, dar golul este invalidat dupa interventia VAR. Peste 3 minute s-a deliberat la aceasta faza.

64'

Denis Alibec (Farul).

60'

Plamen Iliev (Hermannstadt) pentru tragere de timp.

54'

Alibec suteaza putin pe langa poarta din interiorul careului.

49'

Alexi Pitu (Farul).

46'

S-a reluat meciul. Doua schimbari la Farul: Alibec (Torje) si Grameni (Casap).

20:22

0-0 dupa primele 45 de minute la Ovidiu in epilogul etapei a 5-a.

23'

Ciocnire dura intre Casap si Rauta. Ambii jucatori au nevoie de ingrijiri medicale.

20'

Mingea ajunge cu sansa in careu la Morar. Sut deviat de Antoche in corner.

7'

Ocazie pentru Farul. Antoche respinge din fata lui Morar la pasa oferita de Torje.

1'

A inceput meciul de la Ovidiu.

19:29

Farul: Aioani - Benzar, Larie, Popescu, Kiki - Artean, Nedelcu, Casap - Torje, Morar, Pitu.

Hermannstadt: Iliev - Butean, Antoche, Stoica, Oprut - Rauta, Mino, Alhassan - Popescu, Hora, Balaure.

16:35

Avancronica

Farul si FC Hermannstadt s-au mai intalnit de noua ori in principala competitie interna, de patru ori au castigat dobrogenii, de doua ori s-au impus sibienii, iar alte trei partide s-au terminat la egalitate.

O istorie a confruntarilor directe care incepe in 17 septembrie 2018, Viitorul - FC Hermannstadt 1-0, cu un gol inscris de Ianis Hagi din penalty.

Cea mai recenta confruntare directa din campionat: 5 mai 2021, FC Hermannstadt - Viitorul 0-0.

La nivelul bancilor tehnice, vorbim despre un duel in premiera intre Gheorghe Hagi si Marius Maldarasanu.

Farul si Hermannstadt se afla la egalitate de puncte dupa patru etape, fiecare fara infrangere in actualul sezon.