5
0
Academica Clinceni

Asa am trait Farul - Academica

Revedeti aici cele mai importante faze ale meciului dintre Farul si Academica Clinceni.

19:51

87'

Gol Sali!

Enes Sali marcheaza primul sau gol in Liga 1.

84'

Enes Sali, pustiul de doar 15 ani de la Farul, rateaza singur cu portarul dupa un balon pierdut de oaspeti in propriul teren.

83'

Gol Petre!

Adi Petre majorează avantajul gazdelor la 4-0. Sut la coltul lung din interiorul careului. Dussaut a doua pasa decisiva in meci.

74'

Ventura reia pe langa poarta gazdelor.

58'

Gol Betancor !

Artean centreaza in fata portii si Betancor reia cu latul pentru 3-0. Hattrick curat pentru spaniol.

55'

Aioani retine sutul lui Omoh.

46'

A început partea secunda.

18:48

Farul intra in avantaj la cabine dupa o prima repriza dominata autoritar.

45'

Boboc centreaza din stanga, Betancor preia cu spatele la poarta, pivoteaza si trimite pentru 2-0.

44'

Farul pierde mingea dupa un corner, ilfovenii ies pe contraatac si Dussaut il deposedeaza in ultimul moment pe Gavra.

38'

Pitu (Farul) rateaza incredibil din careu. Mingea a fost usor deviata de un adversar.

36'

Ganea (Farul) trage in plasa laterala dupa o actiune prelungita.

29'

Pires intra in locul lui De Nooijer, accidentat.

27'

Interventie sigura a lui Aioani la sutul trimis de Amorim din afara careului.

23'

Artean (Viitorul) pentru un fault din spate asupra lui Omoh.

20'

De Nooijer se resimte dupa o intrare cu talpa asupra lui Gavra.

19'

Aioani (Farul) iese bine si retine centrarea lui Achim.

16'

Ventura (Academica) pentru un fault din spate asupra lui Ganea.

6'

Dussaut centreaza in careu si Betancor reia cu capul pentru 1-0.

1'

A început meciul.

0'

Echipele de start:

Farul: Aioani – Dussaut, Larie, Ghiţă, De Nooijer – Purece, Artean, Boboc – Ganea, Betancor, Pitu.

Academica Clinceni: Păun – Achim, Jutric, Bilali, Pîrvulescu – Moulin, Ventura – Cioiu, Omoh, William – Gavra.

12:33

Avancronica

Farul şi Academica s-au mai întâlnit de sase ori în principala competiţie internă, de două ori s-au impus dobrogenii, un joc a fost câştigat de ilfoveni (1-0 pe teren propriu in 21 noiembrie 2020), iar alte trei partide s-au terminat la egalitate.

Cea mai recentă confruntare directă: 5 martie 2021, Viitorul – Academica 1-1, goluri marcate de Hama Tsoumou, respectiv Răzvan Andronic.

Farul a obtinut trei victorii la rand pe teren propriu fara gol primit in actuala editie de campionat: 2-0 cu Gaz Metan, 1-0 cu Sepsi OSK, 3-0 cu Dinamo.

Echipa dobrogeana n-a primit gol in cinci din cele sapte meciuri de pana acum, in timp ce Academica a primit gol in toate partidele de campionat.