0
0
Gaz Metan Medias

Egal fara goluri intre Dunarea Calarasi si Gaz Metan

Echipele Dunarea Calarasi si Gaz Metan Medias au terminat la egalitate, scor 0-0, duminica dupa-amiaza, intr-un meci din etapa a 13-a din Liga 1 Betano.

Dunărea Calarasi: Straton - Gligorov, Şeroni (Şandru '58), Dobrosavlevici, Ispas - Bourceanu, Honciu - Kanda (Keyta '66), S. Pană, Cârnat - Ndiaye (Clemence '81). Antrenor Dan Alexa;

Gaz Metan Mediaş: Pleşca - V. Creţu, M. Constantin, I. Cristea, Trif (Buşu '67) - Ivanov (Diallo '90+3), Fofana - Chamed (Buziuc '78), D. Olaru, Ely Fernandes - Fortes. Antrenor Mihai Teja.

Cartonaşe galbene: Fofana '40, Chamed '67, Creţu '90+4.

Arbitru: Geroge Găman.

O singura infrangere a suferit Dunarea pe teren propriu in editia curenta de campionat, 1-3 cu U Craiova. Alte doua victorii si doua remize au inregistrat calarasenii pe teren propriu.

Gaz Metan a obtinut sapte puncte din deplasare: victorii cu FC Hermannstadt, Sepsi OSK şi remiză cu FC Voluntari.

Cele doua echipe s-au intalnit in premiera.

15:52

90'

Galben incasat de Cretu pentru un fault asupra lui Keyta. Acesta va fi suspendat etapa urmatoare, cand Gaz Metan intalneste Concordia.

88'

Fortes reia cu capul si mingea e respinsa de pe linia portii. Cea mai mare ocazie a meciului apartine Gazului.

77'

Buziuc in locul lui Chamed la oaspeti.

66'

Keyta intra in locul lui Kanda la gazde, iar Busu in locul lui Trif la oaspeti.

61'

Cretu suteaza din afara careului. O minge usoara pentru Straton.

59'

Dobrosavlevici primeste cartonsul galben.

58'

Sandru intra in locul lui Seroni, accidentat.

46'

40'

Fofana este avertizat pentru un fault in atac asupra lui Seroni. O stergere cu crampoanele pe genunchi.

35'

Fofana nu prinde poarta cu un sut de la distanta.

25'

Edy Fernandes trimite pe langa poarta. O noua actiune ofensiva a oaspetilor ramasa fara rezultat.