2
FC Botosani
Rodriguez 51' 12'

Asa am trait Dunarea Calarasi - FC Botosani 3-2

Etapa a 8-a din Liga 1 Betano a continuat, sambata, cu meciul dintre Dunarea Calarasi si FC Botosani. Apasati aici pentru live video

16:55

90'

Ultima ocazia apartine oaspetilor si este ratata de italianul Fabbrini. Sut peste poarta dupa un moment de presiune.

89'

Munteanu aproape sa inchida meciul cu un sut din careu. Blocheaza Pap.

84'

Gol Ndiaye!

Gazdele preiau conducerea dupa o faza fixa de la coltul terenului. Apararea Botosaniului e anchilozata si Mediop Ndiaye profita trimitand mingea in plasa pentru 3-2.

81'

Centrare a lui Golofca in fata portii pentru reluarea lui Roman cu capul peste.

70'

Munteanu in locul lui Keyta, accidentat, la gazde.

64'

Se face schimbarea, cu Ongenda intrand in locul lui Papa la oaspeti.

63'

Cucu in locul lui Simion la gazde si Ongenda se pregateste sa intre la oaspeti.

57'

Replica gazdelor nu intarzie sa apara si Mediop suteaza pe langa poarta cu un stang care a cautat coltul lung.

56'

Sansa mare de gol ratata de oaspeti la centrarea lui Golofca din dreapta. Roman trece pe sub minge, iar Fabbrini sterge balonul pe langa poarta.

51'

Gol Rodriguez!

Al treilea penalty dictat in acest meci si al doilea pentru Botosani. Acelasi Rodriguez inscrie de la punctul cu var.

46'

Papa reia cu capul pe poarta din centrarea lui Golofca. Minge retinuta de Straton.

46'

S-a reluat meciul. Honciu intra la gazde in locul lui Bourceanu, aproape invizibil in primele 45 de minute.

15:49

Pauza in meciul de la Calarasi.

37'

Gol Dobrosavlevici!

Centrare buna a lui Kanda din corner si gazdele preiau conducerea dupa lovitura de cap trimisa in plasa de Dobrosavlevici.

29'

Gol Kanda!

Dunarea Calarasi egaleaza prin Kanda cu un sut din centrul careului. Un lat pe sub Pap.

28'

Emotii pentru Pap la sutul lui Keyta. Mingea trimisa cu interiorul trece putin pe langa poarta.

21'

Penalty ratat de gazde prin Pana. Portarul Pap a reusit sa respinga mingea in bara.

20'

Catalin Popa arata din nou punctul cu var de la 11 metri, de aceasta data in celalalt careu. Miron l-a impins discret pe Ndyaie.

19'

Lovitura libera pentru gazde si Pana suteaza peste poarta.

12'

Straton ghiceste coltul si chiar atinge mingea sutata de Rodriguez de la punctul cu var.

11'

Galben pentru Simion de la gazde.

10'

Lovitura de la 11 metri pentru Botosani la un fault comis de Simion asupra lui Roman. Fault comis la o faza fixa de la coltul terenului.