0
0
Dinamo

Asa am trait Dunarea Calarasi - Dinamo

Primul meci al zilei de duminica in Liga 1 Betano le-a adus fata in fata pe Dunarea Calarasi si Dinamo, doua echipe care se vor duela si in playout.Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

15:53

80'

Centrare din corner si Klimavicius reia cu capul pe langa poarta.

78'

Montini cauta coltul lung si Calancea respinge cu piciorul in corner.

73'

Jaadi misca mingea pentru sutul lui Aliji dintr-o libera indirecta a oaspeților. Mingea se duce mult peste poartă.

63'

Mediop scapa singur cu Mutiu, dar se fluiera lovitura libera pentru un hent.

60'

58'

Acelasi Jaadi iroseste o noua sansa de gol. Sut peste poarta din pasa lui Nistor.

54'

Sut trimis de Jaadi spre poarta. Doar corner pentru Dinamo ramas fara rezultat. Papazoglu a reluat imprecis.

47'

Simion in locul lui Souda la Calarasi.

46'

14:48

Pauza la Calarasi.

36'

Exterior incercat de Nistor din 16 metri. Mingea se duce afara.

34'

Vladoiu suteaza mult peste poarta dinamovista. Bourceanu il cearta pe fundasul venit de la Craiova.

24'

Ocazie ratata de Dinamo prin Reda Jaadi.

16'

Fostul stelist Daniel Benzar incearca si el poarta, fara prea mult succes insa.

14'

Mediop șutează pe poartă, dar ratează ținta.

1'

A început meciul.

01:10

Doar doua victorii a obtinut Dinamo in deplasare in actuala editie de campionat: 1-0 la Voluntari si 1-0 la Sf.Gheorghe cu Sepsi.

Dunarea Calarasi are un singur succes in ultimele 16 meciuri de campionat, 2-1 cu Concordia Chiajna la precedenta aparitie in fata propriilor suporteri.

Dunărea este echipa cu cele mai puţine goluri marcate, doar 16. De partea cealaltă, Dinamo a încheiat runda a 24-a cu a treia cea mai slabă apărare din campionat, 36 de goluri încasate.

Se intalnesc echipele care au folosit cei mai multi jucatori in actualul campionat: Dinamo - 42 si Calarasi -39.

In tur a fost egal, 1-1.