Ammari 90' Luchin 76'
2
0
Concordia Chiajna

Asa am trait Dunarea Calarasi - Concordia Chiajna 2-0. Doi jucatori transportati la spital!

De la 18:30 la Calarasi s-au infruntat ultimele doua clasate din playout: Dunarea si Concordia Chiajna.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

20:24

90'

Gol Ammari!

Ammari scapa si el singur cu portarul, dar algerianul gaseste coltul lung cu un sut in forta. La acest scor Concordia Chiajna e matematic retrogradata!

90'

Acelasi Benzar scapa singur cu portarul dupa o minge de urmarire ca la rugby. Alege insa driblingul si e blocat de Caparco.

90'

Benzar cauta vinclul cu un sut din marginea careului. Mingea ocoleste de putin poarta.

88'

Cartonas rosu !

Din rau in mai rau. Concordia ramane in zece dupa al doilea galben incasat de Moussa.

87'

Ammari urmareste o minge si este impins usor de Marc. Nu se acorda decat repunere din 6 metri.

78'

Ammari rateaza incredibil din interiorul careului si ramane 1-0. Caparco a respins in extremis cu varful degetelor.

76'

Gol Luchin!

Fundasul Luchin deschide scorul cu capul dupa o centrare din corner.

75'

Enache scapa singur cu portarul si Caparco se opune golului. Corner pentru Dunarea Calarasi.

71'

Aruncare rapida de la margine, mingea ajunge la Benzar in careu si jucatorul imprumutat de la FCSB suteaza peste poarta. Cea mai mare ocazie pentru Dunarea.

67'

Centrare din corner si Moussa trimite cu capul pe langa poarta. Concordia este echipa mai prezenta in meci.

66'

Bawab cauta din nou poarta si de aceasta data obtine lovitura de la colt.

65'

Rimniceanu e urcat direct in ambulanta, iar pe margine Caparco e gata sa intre pe teren.

64'

Meciul este oprit din nou. Rimniceanu a ramas intins pe gazon si este nevoie de interventie medicala. Ambulanta intra pe teren.

63'

Straton are emotii la sutul lui Bawab din prima. Mingea se duce putin pe langa poarta.

61'

Meciul s-a reluat, dar Sarghi sangereaza in continuare si ramane la marginea terenului. Va fi schimbare cu Luchin in locul lui Sarghi.

59'

Ciocnire intre Sarghi de la gazde si portarul oaspetilor Rimniceanu. Jocul este oprit.

58'

Rimniceanu respinge mingea sutata pe prima bara dintr-o lovitura libera.

46'

19:19

Pauza la Calarasi.

32'

Inca un sut al ilfovenilor spre poarta. Ivanovici si-a incercat si el sansa de la distanta. Sufla vantul destul de puternic la Calarasi in aceasta dupa-amiaza insorita de primavara.

30'

Gorobsov aproape de gol cu un sut de la distanta.

5'

Centrare inalta si Sarghi apare la finalizare, Reluarea acestuia e imprecisa.

4'

Marc reia cu capul pe poarta in bratele lui Straton din centrarea lui Gorobsov.

1'

Start de partida.

0'

Dunărea Călăraşi: Straton - Gligorov, Sîrgi, Dobrosavlevici, Mendy - G.Enache, Simion, Honciu, Benzar - V.Munteanu, Ammari.

Concordia Chiajna: Rîmniceanu - Marc, Meira, Cadamuro, Fota - Bawab, Gorobsov, Ropotan, Ivanovici - Guessan, Moussa.

12:55

O singură victorie au reuşit călărăşenii în ultimele opt meciuri din campionat, 1-0 cu Dinamo, în rest au patru remize şi trei partide pierdute.

Doar un succes au bifat ilfovenii în ultimele 26 de partide din Liga 1 (12 aprilie 2019, Concordia - Dunărea 3-0), interval în care au mai înregistrat opt rezultate de egalitate şi 17 înfrângeri.

Cele două echipe s-au mai întâlnit pe prima scenă doar în ediţia curentă, de trei ori, fiecare a câştigat o partidă, iar un meci s-a terminat la egalitate.