1
Concordia Chiajna
Guessan 27'

Asa am trait Dunarea Calarasi - Concordia Chiajna

Etapa a 23-a din Liga 1 Betano a continuat, duminica, cu partida dintre Dunarea Calarasi si Concordia Chiajna, meci programat la o ora atipica pentru primul esalon.

13:56
Dunarea acumuleaza 21 puncte, Chiajna ramane cu 17 puncte.
90'

Final de partida. Dunarea obtine prima victorie dupa 14 meciuri.

90'

Calarasiul da lovitura in al patrulea minut de prelungire prin Ammari. Un sut senzational din afara careului.

69'

Ocazie si la poarta gazdelor. Calancea respinge sutul lui Guessan din afara caareului

68'

Daniel Benzar ramane singur cu Greab si portarul Chiajnei intervine decisiv.

51'

Dubla ocazie pentru Dunarea la aceeasi faza. Souda a trecut cel mai aproape de gol.

46'

S-a reluat meciul. Iloki in locul lui Alexe la oaspeti.

12:48

Pauza la Calarasi. 1-1 dupa primele 45 minute.

35'

Gol Honciu!

Gazdele restabilesc egalitatea prin Honciu.

27'

Gol Guessan!

Concordia deschide scorul dintr-un penalty transformat de Guessan. Al treilea gol reusit de acesta.

25'

Lovitura de la 11 metri acordata oaspetilor pentru un hent comis de Bourceanu.

1'

A inceput meciul.

23:12

Cele două echipe s-au mai confruntat pe prima scenă doar într-o singură partidă, pe 1 octombrie 2018, Concordia - Dunărea 1-1.

Antrenorii Dan Alexa şi Adrian Falub s-au mai întâlnit într-o singură partidă oficială, în ediţia trecută a ligii secunde, când Dunărea s-a impus cu 1-0 pe terenul celor de la UTA.

Dan Alexa vs Concordia Chiajna în Liga 1: 4 jocuri - două victorii - o înfrângere - o remiză.

Cel supranumit "Chirurgul" i-a antrenat pe ilfoveni 20 de meciuri în 2017 (6 victorii - 6 remize - 8 înfrângeri), când a reuşit salvarea Concordiei de la retrogradare la finele sezonului.