0
0
CFR Cluj

Asa am trait Dunarea Calarasi - CFR Cluj 0-0

Pentru CFR Cluj meciul de la Calarasi a fost primul cu Antonio Conceicao pe banca dupa despartirea de Edi Iordanescu. Partida a fost live text in aceasta pagina sambata de la ora 18:00. Apasati aici pentru live video

86'

Mailat scoate pentru sutul lui Djokovic, insa mingea trimisa de croat se duce mult peste poarta.

84'

Cucu avertizat pentru un conflict cu Tucudean. Atacantul CFR-ului de asemenea n-a scapat de galben.

81'

Mailat intoarce in marginea careului si Tucudean reia peste poarta.

80'

Tucudean si Omrani trec pe langa o reluare decisiva la centrarea lui Camora prin fata portii.

79'

Mailat intra in locul lui Deac la CFR. Decarul campioanei se arata nemultumit de inlocuire.

78'

Cucu in locul lui Puscas la gazde.

76'

Kanda trimite de la distanta si pe centrul portii. O minge usoara pentru Arlauskis.

73'

Tucudean patrunde ca un berbece prin apararea gazdelor, dar nu poate trece si de Straton.

70'

Honciu intra in locul lui Kouakou.

63'

Omrani se descurca admirabil pe zona centrala, dar ultimul cuvant ii apartine lui Straton care respinge in corner.

61'

Manea ia galbenul dupa ce a lovit cu pumnul mingea iesita in afara terenului.

61'

Paun in locul lui Ionita la CFR.

59'

Draghiceanu intra in locul lui Simion la Dunarea.

56'

Straton se opune golului la sutul lui Ionita spre coltul scurt.

48'

Gazdele solicita din nou penalty la un duel intre Muresan si Alexandru. A fost acolo un contact, dar Avram lasa jocul sa continue.

46'

Incepe repriza a doua.

18:47

Pauza la Calarasi.

43'

Dunarea iese pe contraatac si Gligorov incearca o executie de la distanta vazandu-l pe Arlauskis iesit din poarta.

42'

Galben primit de Sandru pentru o intrare din spate asupra lui Tucudean.

40'

Omrani rateaza cea mai mare ocazie a meciului cu un sut din interiorul careului care sterge transversala. O faza frumoasa creata in dreapta de catre Deac si Manea.

39'

Corner

Primul corner al meciului pentru CFR.

37'

Culio primeste cartonasul galben.

33'

Deac ii paseaza ideal lui Omrani, acesta reuseste o preluare buna, dar rateaza complet sutul.

22'

Penalty solicitat de gazde la caderea lui Alexandru in careu. Jocul continua.

20'

Cartonas galben incasat de Ispas pentru un fault asupra lui Deac.

10'

Deac trimite pe langa poarta dintr-o lovitura libera.

6'

Kanga centreaza din stanga si Kouakou da pe langa minge in fata portii. Mare ocazie pentru Calarasi.

1'

Incepe meciul de la Calarasi.

17:53

Dunarea Călăraşi: Straton - Gligorov, Şandru, Dobrosavlevici, Ispas - Monroy, Puşcaş - Kouakou, Simion, Kanda - Alexandru.

CFR: Arlauskis - Manea, Vinicius, Mureşan, Camora - Ioniţă, Culio, Djokovic - Deac, Ţucudean, Omrani.

12:49

Dan Alexa a pierdut ambele meciuri impotriva celor de la CFR Cluj in Liga 1 Betano.

12:49

Ultima infrangere pe teren propriu a celor de la Dunarea Calarasi pe teren propriu dateaza din 29 octombrie 2016, 1-2 cu ASU Politehnica Timisoara.

12:48

CFR Cluj este neinvinsa pe teren strain in 2018. Campioana sezonului trecut a obtinut trei victorii si patru rezultate de egalitate.

12:47

Prima partida din istorie in Liga 1 pe teren propriu pentru Dunarea Calarasi, echipa care a debutat in noul sezon cu victorie pe terenul fostei campioane, Viitorul Constanta.