3
0
FC Voluntari

Asa am trait Dinamo - Voluntari 3-0

De la 20:30 am transmis duelul Dinamo - FC Voluntari, meci din etapa a 11-a in CASA Liga 1.

22:22

Final de meci.

87'

Gol Borja Valle!

Dinamo inchide definitiv meciul prin acelasi Borja Valle, care bifeaza dubla cu o reluare din fata portii.

81'

Fabbrini suteaza in bratele lui Lavin.

68'

Dinamo isi majoreaza avantajul dupa un corner prin Borja Valle. Spaniolul a pus latul decisiv la sutul lui Gol.

66'

Camara patrunde pe dreapta si trimite in fata portii. Nemec rateaza de putin intalnirea cu balonul.

64'

Nemec aproape de 2-0 cu un sut din marginea careului. Blocheaza in extremis Rimniceanu.

60'

Gol Anton!

Dinamo deschide scorul prin Paul Anton cu un sut pe jos din interiorul careului. A fost o faza prelungita de atac a gazdelor cu pasa decisiva oferita de Borja Valle.

59'

Nemac reia cu capul in bara dupa o centrare din stanga.

58'

Borja Valle trimite pe jos dintr-o lovitura libera. Mingea se opreste in zidul ilfovenilor.

56'

Intra Adi Popa la Voluntari.

55'

Centrare din dreapta si Gol reia cu capul pe poarta. Blocheaza portarul Voluntariului.

54'

Gol anulat lui Dinamo pentru o pozitie de offside la Nemec.

47'

Bara o salveaza pe Dinamo la sutul lui Ricardinho.

46'

S-a reluat meciul. Borja Valle a intrat la Dinamo.

21:18

Ovidiu Hategan fluiera finalul primei reprize.

42'

Puljic greseste in propriul careu si Betancourt nu prinde poarta cu un stang care trimite mingea mult peste poarta dinamovista.

35'

Fabbrini nu prinde poarta cu un sut din afara careului.

31'

De Lucas nu scapa fara galben dupa un fault asupra lui Fabbrini.

24'

Ocazie pentru Voluntari la voleul lui Mailat dupa o faza fixa. Gradinaru a oferit o pasa perfecta.

1'

A inceput meciul din Stefan cel Mare.

0'

Dinamo: Mejias - Sorescu, Puljic, Ehmann, Isma Lopez - Camara, P. Anton, J. Gol, Fabbrini - Măgureanu, Nemec.

FC Voluntari: Rîmniceanu - Grădinaru, Balaur, C. Achim, Al. Vlad - Borţoneanu, De Lucas, I. Gheorghe - Mailat, Betancor, Lopes.

12:54

Avancronica

Din 16 februarie Dinamo n-a mai castigat un meci considerat pe teren propriu in campionat (2-1 cu FCSB).

Au urmat cinci rezultate de egalitate şi cinci înfrângeri.

Astra - FC Voluntari 2-3 (in 3 octombrie) a fost singura victorie bifată de ilfoveni în precedentele opt deplasări din campionat, interval în care au mai înregistrat o remiză (0-0 cu UTA) şi șase înfrângeri.

Dinamo şi FC Voluntari s-au mai întâlnit de 16 ori în principala competiţie internă, de 13 ori au câştigat bucureştenii, de două ori s-au impus ilfovenii, iar un joc s-a terminat la egalitate.

Ultimul meci jucat cu Dinamo gazdă: 28 iunie 2020, Dinamo - FC Voluntari 0-1.

Cea mai recentă întâlnire directă: 2 august 2020, FC Voluntari - Dinamo 1-2 (Mihai Căpăţînă / Deian Sorescu, Filip Mrzljak).