4
Viitorul
Vina 80' Eric 52' Tucudean 22' Chitu 8'

Asa am trait Dinamo - Viitorul 0-4

Etapa a 16-a s-a incheiat, luni seara, in Stefan cel Mare cu meciul dintre Dinamo si Viitorul, doua echipe aflate in lupta directa pentru obtinerea unui loc in playoff. Click aici pentru video cu live stream legal.

22:38

Final de partida in Stefan cel Mare.

89'

Galben primit de Nica.

80'

Gol Vina!

Dezastru pentru Dinamo! Abia intrat pe teren, Vina inscrie pentru 4-0.

70'

Eric rateaza golul de 4-0 cu un sut din interiorul careului.

69'

Filip primeste cartonasul galben pentru o intrare din spate asupra lui Ganea.

65'

Bokila reia cu capul in bratele lui Rimniceanu.

63'

Suporterii dinamovisti se revolta impotriva conducerii si patrund dinspre peluza spre tribuna oficiala. Ionut Negoita este principala tinta a contestatarilor. Intervin in cele din urma jandarmii.

52'

Gol Eric!

Viitorul loveste din nou pe contraatac. De aceasta data Eric a finalizat cu un sut in forta.

49'

Bokila suteaza peste poarta din interiorul careului.

46'

S-a reluat meciul din Stefan cel Mare.

21:33

Se termina prima repriza in Stefan cel Mare.

45'

Ocazie ratata de Ganea dupa o patrundere in careul dinamovist. Nedelcearu respinge in extremis in corner mingea care s-ar fi dus la coltul lung.

44'

Ganea incearca sutul de la distanta dintr-o lovitura libera. Mingea ocoleste poarta lui Dinamo.

33'

Ocazie uriasa ratata de Tiru cu o reluare din sase metri. Mingea s-a dus peste poarta.

22'

Gol Tucudean!

Tucudean dubleaza avantajul campioanei Viitorul la capatul unui contraatac purtat de Nooijer in flancul stang. Golul opt al sezonului pentru Tucudean.

21'

Rimniceanu are o noua interventie decisiva.

20'

Dinamo preseaza din ce in ce mai tare cu doua cornere la rand.

18'

Rimniceanu se opune golului dinamovist la sutul lui Costache. Fara doar si poate este parada de pana acum a etapei.