1
Viitorul
Tucudean 77'

Asa am trait Dinamo - Viitorul 2-1

Etapa a 6-a din playoff a continuat, duminica, in ziua de Paste, cu meciul dintre Dinamo si Viitorul. Partida de la 20:30 a fost live text in aceasta pagina.

22:24

77'

Gol Tucudean!

Tucudean, jucator intrat in partea secunda, relanseaza partida cu un sut la coltul lung. Primul gol marcat de Tucudean la Viitorul.

74'

Gol Hanca!

Hanca isi trece in cont dubla din centrarea lui Nistor in fata portii. O faza de toata frumuseteaza construita de Dinamo in flancul stang.

71'

Morar trimite in poarta lui Dinamo, dar golul este anulat pentru offside.

69'

Gol Hanca!

Hanca deschide scorul cu un sut din interiorul careului dupa o aruncare de la margine.

49'

Patrundere a lui Nemec pe stanga in careul celor de la Viitorul si centrarea il loveste pe Boli.

21:20

Pauza in Stefan cel Mare.

42'

Ramane 0-0 dupa ce Casap trimite mult peste poarta dintr-o pozitie ideala in 20 de metri pe zona centrala.

40'

Chitu obtine lovitura libera in marginea careului dinamovist la un duel cu Dielna.

36'

Nedelcu acuza o accidentare la genunchi. Acesta iese practic intr-un picior de pe teren.

31'

Nemec trimite alaturi cu capul dupa o centrare a lui Hanca din corner.

29'

Cerniauskas respinge in fata sutul lui Purece de la distanta. Prima minge trimisa pe poarta de Viitorul.

28'

Recuperare a lui Rivaldinho in jumatatea adversa dupa o eroare a lui Nedelcu si Viitorul scapa cu fata curata dintr-o faza limita.

27'

Dinamo urca liniile, dar in continuare ritmul este mai degraba unul de vacanta.

13'

Rivaldinho scapa singur spre poarta, dar brazilianul suteaza pe langa poarta.

8'

Semnalizare de offside la Chitu. Un inceput de meci prudent, nimeni nu risca pana acum.