2
UTA
Miculescu 90' 67'

Asa am trait Dinamo - UTA

Mircea Rednic a debutat la Dinamo pentru al cincilea mandat, sambata, impotriva aradenilor de la UTA. Meciul a fost live text aici dupa ora 16:30.

18:29
Final de meci.

90'

Gol Miculescu !

Aradenii dau lovitura la ultima faza dupa un balon respins greșit de Filip.

90'

Amzar suteaza in bara!

87'

Erico trimite cu capul in bratele lui Iliev.

75'

Sorescu si Moldoveanu scapa singuri cu portarul. Moldoveanu a calcat pe minge si in cele din urma Sorescu a tras peste poarta. Ratare de CNN.

72'

Dinamo iese pe contraatac, insa Torje pierde mingea in fata lui Roger.

71'

Centrarea lui Ubbink e respinsa in corner de Popa.

70'

Miculescu obtine lovitura libera in duel cu Filip. Galben pentru dinamovist.

67'

UTA reduce din diferenta si relansează partida. Iliev a respins in fata sutul lui Ubbink, iar Miculescu pe fata a reluat in poarta de la pamant.

60'

Minge prea tare in careu pentru Torje. Aplaudat pentru efort.

54'

Gol Sorescu !

Dinamo isi dubleaza avantajul de pe tabela. Sorescu ajunge la cota 6 goluri in actuala editie de campionat.

53'

Shliakov il faulteaza pe Filip in careu. Penalty pentru Dinamo.

17:21

Pauza in Ștefan cel Mare.

45'

Cartonas rosu !

UTA ramane in zece. Batha este eliminat pentru o lovitura asupra lui Torje.

45'

Sut peste poarta trimis de Sorescu.

45'

Apararea lui Dinamo respinge o minge centrata din lovitura libera.

42'

Roger reia cu capul pe langa poarta.

23'

Sorescu ratează singur cu portarul din pasa lui Ivanovski.

21'

Centrarea lui Torje din lovitura libera blocata.

18'

Centrare in fata portii pentru Torje. Reluare pe langa poarta.

14'

Iliev retine un sut din interiorul careului dupa un corner.

11'

Lovitura libera pentru Dinamo. Sorescu trimite pe langa poarta.

9'

Radu respinge in corner.

7'

Gol Torje!

Dinamo deschide scorul. Sut deviat din centrul careului.

4'

Roger trimite in fata portii. Mingea ajunge la Iliev.

2'

Itu trimite in bratele lui Iacob.

1'

A inceput meciul din Stefan cel Mare.

16:31

Un moment de reculegere in momeoria lui Catalin Hildan.. Se implinesc 21 de ani de la plecarea dintre noi a "Unicului Capitan".

16:28

• Dinamo: Iliev – Radu, Popa, Grigore, Filip – Sorescu, Rauta, Itu – Torje, Ivanovski, Ahmed.
  • UTA: Iacob – Shlyakov, Erico da Silva, Benga, Baravykas – Isac, Batha – Roger, Antal, Ubbink – Hora.
11:06

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 75 de ori în principala competiţie internă, de 38 de ori s-au impus bucureştenii, de 20 de ori au câştigat arădenii, iar alte 17 meciuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Dinamo gazdă: 38 de meciuri - 22 succese Dinamo - 9 remize - 7 victorii UTA.

Cea mai recentă întâlnire directă: 20 aprilie 2021, Dinamo - UTA 0-1, marcator David Miculescu.

Dinamo a primit cel puţin un gol în fiecare dintre cele cinci meciuri jucate pe teren propriu în acest sezon.

O singura infrangere pentru UTA in precedentele sase deplasari, 1-2 la Botosani.

La Dinamo a revenit pe banca tehnica Mircea Rednic.