1
Universitatea Craiova
Gustavo 73'

Asa am trait Dinamo - Universitatea Craiova 2-1

Derby-ul zilei in Liga 1 s-a jucat de la 20:30 in aceasta pagina pe Arena Nationala intre Dinamo si Universitatea Craiova, meci din etapa a 25-a.

22:23

Final de partida pe Arena Nationala.

86'

Galben meritat pe care Filip il primeste pentru un fault in saritura la Gustavo.

80'

Ivan cade in careul dinamovist, dar Kovacs nici macar nu-l baga in seama.

75'

Multescu joaca totul pe cartea atacului. Nuno Rocha intra in locul lui Mazarache.

73'

Gol Gustavo!

Penedo apara sutul lui Ivan din lovitura de la 11 metri, dar din spate vine ca o racheta Gustavo si impinge mingea in poarta.

72'

Penalty pentru Craiova obtinuta de Gustavo la un picior intins de Nedelcearu.

70'

Briceag patrunde cu mingea la picior pe un spatiu liber in stanga si trimite in forta pe langa poarta.

66'

Bawab intra in locul lui Bumba la Dinamo.

64'

Nemec si Barthe primesc fiecare cate un galben pentru o altercatie.

61'

Mahlangu trimis de Contra in locul lui Palic la Dinamo.

58'

Penedo se opune providential la lovitura de cap a lui Mazarache deviata de Dielna.

53'

Gol anulat Craiovei la lovitura de cap a lui Ivan dintr-o centrare oferita de Zlatinksy dintr-o lovitura libera. Pozitie afara din joc semnalizata corect la atacantul juvetilor.

49'

Mingote a doua oara in acest meci le da emotii coechipierilor la o iesire dintre buturi. De aceasta data a degajat mingea in Bumba si balonul a iesit afara.

46'

Se reia meciul. O modificare la Craiova cu Barthe in locul lui Kelic.

21:17

Istvan Kovacs a fluierat finalul primei reprize dupa 2 minute suplimentare.

41'

Filip apare providential in fata portii si respinge intr-o situatie iminenta de gol la centrarea lui Baluta.

38'

Penedo ezita la centrarea lui Baluta din corner si Ivan trimite total eronat peste poarta.

35'

Gustavo se grabeste si cauta poarta cu un sut de la mare distanta. Mingea trece alaturi.

29'

Craiova insista la poarta lui Dinamo, Baluta centreaza in fata portii si Romera respinge in bara! A treia bara intr-un singur minut.

29'

O faza monumentala la poarta lui Dinamo. Ivan reia in transversala, mingea revine oaspetilor si Baluta suteaza si el in bara din stanga.

28'

Romera blocheaza sutul lui Mazarache si va fi corner pentru olteni.

24'

Penedo iese gresit pe centrarea din corner si Gustavo este aproape de gol la prima atingere de balon.

24'

Schimbare la Craiova: intra Gustavo in locul lui Mateiu.

23'

Filip intervine decisiv prin alunecare si ii sufla mingea lui Bucurica. Altminteri acesta ar fi ramas singur cu Penedo.

21'

O noua lovitura libera pentru Dinamo din jumatatea adversa la un fault comis de Baluta. Centrare a lui Nistor pentru Busuladzic, acesta reia peste poarta.

16'

Oltenii incearca o replica furioasa. Ivan centreaza in careu si Mazarache rateaza reluarea spre poarta.

13'

Gol Nemec!

Nemec isi trece in cont dubla cu o reluare superba la coltul lung din centrarea lui Palic.

11'

Dinamo isi da drumul la joc si Palic reia peste poarta din marginea careului la o centrare a lui Bumba din stanga.

10'

Mingote pierde mingea in fata lui Nistor si Craiova are mare sansa la aceasta gafa a propriului portar in suprafata de pedeapsa.

8'

Lovitura libera pentru Dinamo. Mingea este aruncata in careul oltenilor, se cere acolo un hent si ambele echipe sunt pacalite de un fluier din tribuna.

5'

Gol Nemec!

Gol fabulos marcat de Nemec. Acesta preia intre stoperii adversi, protejeaza mingea cu corpul si finalizeaza precis ca un mare atacant.

5'

A treia actiune consecutiva cu Ivan in prim plan. Acesta se demarca in jumatatea adversa si incearca sutul spre poarta. Mingea se duce mult peste.

4'

Acelasi Ivan este surprins in pozitie afara din joc la o cursa spre poarta adversa.