1
Steaua
Plesca 55'

Asa am trait Dinamo - Steaua 2-1

De la 20:30 transmitem luni seara live text in aceasta pagina marele derby Dinamo - Steaua, un meci care de aceasta data are implicatii majore in lupta pentru titlul din Liga 1.

22:42

Meciul se termina dupa o lovitura libera pe care Boldrin a executat-o in zid.

90'

Reghecampf este trimis in tribune pentru proteste.

90'

Gol Hanca!

Hanca transforma din nou de la 11 metri.

90'

Penalty pentru Dinamo in penultimul minut de prelungiri la interventia lui De Amorim prin alunecare asupra lui Romera.

90'

Tamas suteaza puternic de la 33 metri dintr-o lovitura libera. O minge pe centrul portii in bratele lui Penedo.

90'

Meciul este prelungit cu 6 minute.

87'

Pericol maxim la poarta lui Dinamo dupa un contraatac al Stelei dezvoltat de Boldrin. Mingea ajunge la Tanase aflat cu spatele la poarta si acesta asteapta prea mult. Se joaca pe contre.

87'

Tamas intervine decisiv asupra lui Nistor in propriul careu.

78'

Noul intrat Petre suteaza pe langa poarta stelista.

77'

Patrick Petre in locul lui Palic la Dinamo.

77'

Nita blocheaza sutul lui Nistor din zona centrala.

71'

37.669 de suporteri prezenti in aceasta seara pe Arena Nationala.

68'

Gnohere intra in locul lui Alibec la Steaua.

66'

Pana la urma a intrat Tamas in locul lui Pintilii. Aceasta inseamna ca Moke este urca in linia de mijloc la inchidere.

64'

Pintilii acuza o accidentare la inghinali si jocul este oprit. Achim se pregateste sa intre in meci.

63'

Ce ocazie rateaza Dinamo la patrunderea lui Nistor! Mingea trimisa din 16 metri se duce pe langa poarta.

62'

Mahlangu trimite peste poarta dupa o minge centrata din corner.

61'

Contra il trimite pe Busuladzic in locul lui Rivaldinho, jucator cu o evolutie modesta in acest meci.

60'

Centrare in sase metri si mingea este stearsa de Balasa pe langa poarta.

57'

Steaua iese pe contraatac si obtine prin Tanase lovitura libera in marginea careului dinamovist. Galben pentru Romera.

56'

Nita retine sutul lui Rivaldinho din afara careului. Meciul este din ce in ce mai spectaculos.

55'

Gol Plesca!

Steaua egaleaza prin lovitura de cap a lui Pleasca. Acesta a vrut sa centreze in fata portii si intreaga aparare dinamovista a fost complet surprinsa.

51'

Hategan comunica la margine ca va opri meciul daca se mai arunca o singura data cu hartie in teren.

48'

Boldrin este atacat cu o rola de hartie in cap in timp ce se pregatea sa execute un corner. Jocul este din nou oprit.

47'

De Amorim centreaza periculos, mingea il depaseste pe Penedo si Filip respinge. Steaua preseaza puternic.

46'

Se reia meciul. O schimbare la Steaua: De Amorim in locul lui Ovidiu Popescu.

21:32

Se termina o repriza prelungita cu mai bine de zece minute.

45'

Galben si pentru Enache intr-un final de repriza tensionat. Dinamovistii au cerut chiar rosu pentru o intrare cu piciorul sus.

45'

Boldrin rateaza singur cu Penedo la o actiune luata pe cont propriu de Alibec. De la margine s-a ridicat eronat fanionul pentru offside.

45'

Jocul este reluat si Alibec ramane in teren. Dinamo obtine cornerul la o patrundere a lui Nistor.

45'

Alibec se prabuseste din nou si dupa toate probabilitatile nu mai poate continua.

45'

Boldrin scoate pentru sutul lui Momcilovic si mingea ocoleste de putin poarta dinamovista.

45'

Galben si pentru Hanca la o secerare a lui Pleasca. Va fi un miracol sa se termine 11 la 11.

45'

Sut modest trimis de Rivaldinho pe centrul portii. Dinamo domina finalul reprizei dupa marcarea golului si castiga aproape fiecare duel individual pentru balon.

45'

Palic suteaza in bratele lui Nita si Nedelcearu primeste galben pentru obstructionarea portarului stelist.

45'

Dinamo domina jocul in aceste momente si Nistor centreaza periculos in fata portii. Respinge Momcilovic in corner.

45'

Gol Hanca!

Hanca transforma de la 11 metri cu un sut pe jos.

44'

Balasa il trage pe Nemec in careu si se acorda penalty pentru Dinamo.

39'

Corner pentru Steaua dupa un sut din vole incercat de Alibec din afara careului.

37'

Alibec suteaza slab in bratele lui Penedo, in timp ce Pleasca ia galbenul pentru agatarea portarului dinamovist.

36'

Mahlangu vede cartonasul galben pentru un fault asupra lui Boldrin scapat vijelios spre poarta dinamovista la o pasa a lui Alibec.

36'

Primul galben al meciului este primit de Ovidiu Popescu.

32'

Incercare de sut din partea lui Popescu. Mingea il loveste pe Palic.

30'

Tanase obtine lovitura libera in coltul careului dinamovist. Jocul este unul aspru, cu numeroase faulturi in special de partea dinamovistilor.

29'

Contraatac periculos al lui Dinamo cu Mahlangu varf de lance. Iese Nita si respinge cu o executie stangace aproape fiind de o gafa. Jucatorii stelisti sunt din nou luati la tinta de rolele aruncate din tribuna de suporterii dinamovisti.

26'

Mare ocazie pentru Steaua la sutul lui Boldrin din lovitura libera. Penedo scoate peste bara, altminteri mingea se ducea la vinclu.

24'

Ovidiu Popescu incearca un vole cu stangul si mingea se duce mult peste transversala.

23'

Centrare a lui Hanca, iese Nita si retine.

21'

Sansa importanta acum pentru Dinamo dintr-o lovitura libera obtinuta de Rivaldinho.

20'

Ocazie pentru Steaua la centrarea lui Boldrin in fata portii. Enache si Pintilii au ratat reluarea spre poarta.

19'

Filip il face KO pe Boldrin cu un cot in plina figura. O noua faza fixa pentru stelisti care acuza in continuare duritatile dinamovistilor.

19'

Balasa sare la cap cu Rivaldinho si se fluiera fault in atac.

15'

Corner

Enache scoate cornerul in duel cu Dielna. Prima lovitura de la coltul terenului a meciului.

15'

Alibec paraseste terenul schiopatand si pe banca Stelei nervozitatea este maxima pentru jocul dur al gazdelor.

13'

Alibec ajunge din nou la pamant dupa un contact la centrul terenului cu Dielna. Francezul este avertizat verbal de Hategan.

12'

O intrerupere de 12 minute care va fi contabilizata la finalul reprizei.

10'

Meciul este reluat cu o lovitura libera pentru Steaua de la centrul terenului.

3'
2'

Duelul suporterilor este unul la inaltime. Dinamo a avut o coregrafie 3D cu trimitere la ridicarea unui nou stadion in Stefan cel Mare. Stelistii replica prin mesajul: "Nu avem coregrafii sponsorizate, dar jucam meciuri adevarate". Mesajul a fost insotit de sigla UEFA Champions League.

1'

Meciul incepe tare cu un fault asupra lui Alibec la centrul terenului. Intre timp suporterii dinamovisti inunda la propriu intreg careul lui Nita cu role de hartie.

1'

Ovidiu Hategan fluiera startul partidei.

20:30

Alibec a castigat tragerea la sorti a terenului si acesta decide ca in prima repriza Steaua sa se afle in jumatatea de teren cu peluza dinamovista in spate.