2
Sepsi
Karanovic 78' 76'

Asa am trait Dinamo - Sepsi. Oaspetii revin spectaculos de la 0-1

Etapa a 21-a, penultima din acest calendaristic, a fost  vineri seara de meciul Dinamo - Sepsi Sf.Gheorghe. Partida a fost live text in aceasta pagina de la ora 20:30.

22:29

90'

Ocazie de egalare pentru Dinamo la ultima faza a meciului.

90'

Patru minute de prelungire.

78'

Gol Karanovic!

Acelasi Karanovic o aduce pe Sepsi in avantaj, scor 2-1, din centrarea lui Dimitrov. Incredibila rasturnare de scor in Stefan cel Mare.

76'

Sepsi egaleaza prin Karanovic cu capul. Scapat din marcaj de Ciobotariu, atacantul covasnenilor inscrie pentru 1-1.

72'

Cartonas rosu !

Al doilea galben incasat de Nistor si acesta ia mai devreme drumul vestiarelor.

60'

Gol Nistor!

Dinamo deschide scorul dupa nu sut norocos al lui Nistor. Minge deviat cu piciorul de portarul Niczuly.

49'

Nistor il impinge pe arbitru si se alege cu un cartonas.

47'

Hent cat casa comis de Bouhenna, dar arbitrul nu vede si ceata nu e un argument. Iulian Calin acorda doar corner spre nemultumirea justificata a dinamovistilor.