0
0
Sepsi

Dinamo - Sepsi 0-0 in playout

Echipele Dinamo Bucuresti si Sepsi Sf.Gheorghe au incheiat la egalitate, scor 0-0, intr-un meci din etapa secunda a fazei playout din CASA Liga 1.

Dinamo a ratat cea mai mare ocazie, in minutul 27, prin Irobiso si Rodriguez.

Sepsi a avut sansa inchiderii meciului pe final de partida la o faza fixa, cand lovitura de cap a lui Tudorie s-a dus pe langa poarta.

Pentru Dinamo este primul punct in playout si primul meci fara infrangere dupa trei esecuri la rand.

Au evoluat echipele

Dinamo: Eşanu – Giafer (Bani ’70), Aloe, Jovanovic (Patriche ’49, Morar ‘76) – De Moura, J. Rodriguez, Răuţă (Ivanov ’70), Filip – Matei, Grădinaru – Irobiso. Antrenor: Dusan Uhrin.

Sepsi: Niczuly – Aganovic (Ispas ’72), Ninaj, Mitrea, Dumitrescu – Bărbuţ (Luckassen ’67), Păun, Eder Gonzales, Ştefănescu (Askovski ’80) – Golofca, Tudorie. Antrenor: Cristiano Bergodi.

Cartonaşe galbene: Filip ‘6, Jovanovic ’13, Grădinaru ‘45+1, Irobiso ‘90.

Arbitri: Iulian Dima – Radu Adrian Ghinguleac, Daniel Mitruţi – Vlad Baban.

17:52

90'

Dinamo scapa dintr-o faza fixa complicata. Sut in zid, mingea ajunge la Golofca, iar acesta trimite peste poarta.

84'

Ocazie pentru oaspeti la lovitura de cap trimisa de Tudorie pe langa poarta.

54'

Esanu retine o lovitura de cap din interiorul careului.

46'

Start de repriza secunda.

16:47

Pauza in Stefan cel Mare.

42'

Golofca suteaza pe langa poarta.

40'

Aganovic se resimte dupa un duel aerian cu Filip.

36'

Voleu pe langa poarta trimis de Rauta, capitanul lui Dinamo.

34'

Steliano Filip trage la poarta din marginea careului. Minge usoara pentru Niczuly.

28'

Eder Gonzalez incearca poarta dinamovista cu dreptul de la peste 30 de metri.

27'

Ocazie ratata de Dinamo prin Irobiso. Pe urmarire Rodriguez trimite peste poarta.

20'

Fault in atac la Golofca.

1'

Start de partida.

0'

Dinamo: Eşanu – Giafer, Aloe, Jovanovic – De Moura, J. Rodriguez, Răuţă, Filip – Matei, Grădinaru – Irobiso.

Sepsi: Niczuly – Aganovic, Ninaj, Mitrea, Dumitrescu – Bărbuţ, Păun, Eder Gonzales, Ştefănescu – Golofca, Tudorie.

15:07

Avancronica

Dinamo şi Sepsi OSK s-au mai întâlnit de 13 ori în principala competiţie internă, de patru ori au câştigat dinamoviştii, de șase ori s-au impus covăsnenii, iar alte trei jocuri s-au terminat la egalitate.

Ultimul succes reuşit de bucureşteni s-a consemnat pe 2 septembrie 2019, Sepsi OSK - Dinamo 0-1. Au urmat în campionat cinci victorii ale covăsnenilor şi o remiză albă.

Duşan Uhrin vs Cristiano Bergodi: trei jocuri în Liga 1, o victorie de fiecare parte şi o remiză.