3
0
Hermannstadt

Asa am trait Dinamo - Hermannstadt

Meciul dintre Dinamo si Hermannstadt a inchis etapa a 7-a, una la finalul careia "cainii" pot preda lanterna rosie in clasament marii rivale FCSB!

22:57

74'

Gol Klimavicius!

Dinamo se desprinde la 3-0 prin reusita lui Klimavicius cu capul din cativa metri.

65'

Gol Nistor!

Nistor transforma pentru 2-0 din penalty.

65'

Lovitura de la 11 metri pentru Dinamo obtinuta de Popa.

56'

Piscitelli apara lovitura de la 11 metri! Meci mare reusit de portarul italian al lui Dinamo.

54'

Mihai Popescu provoaca lovitura de la 11 metri pentru Hermannstadt.

46'

21:47

Istvan Kovacs fluiera finalul primei reprize.

41'

Petrescu il testeaza pe Piscitelli cu un sut pe jos. Respinge italianul in corner.

34'

Popa intra in locul lui Montini, accidentat.

28'

Busu intra in locul lui Oprut.

27'

Piscitelli intervine din nou decisiv. Acum la sutul lui Cordea, o minge care se ducea sub bara.

18'

Gol Ciobotariu!

Dinamo deschide scorul prin fundasul Ciobotariu cu o lovitura de cap din centrarea lui Nistor.

16'

Mare ocazie ratata de oaspeti prin croatul Debeljuh. Reluare cu capul din cativa metri blocata de Piscitelli.