1
Hermannstadt
Nkololo 48'

Asa am trait: Dinamo - Hermannstadt 2-1

Pentru prima data in istorie Dinamo si Hermannstadt s-au intalnit sambata seara in Stefan cel Mare incepand cu ora 21:00. Meciul din etapa a 6-a a Ligii 1 poate fi urmarit live video aici.

22:59

90'

Gol Pesic!

Centrare a lui Nistor din flancul drept si Pesic inscrie cu capul pentru 2-1 din careul mic.

90'

Pesic intoarce pentru Sorescu si sutul acestuia din marginea careului se duce pe langa poarta.

84'

Mijušković vede si el cartonasul galben.

83'

Dandea incaseaza un galben.

81'

Rusu in locul lui Blanaru la Hermannstadt.

75'

Pesic intra in locul lui Grigore la Dinamo.

72'

Petrescu intra in locul lui Nkololo.

65'

Sorescu intra in locul lui Hanca la Dinamo.

63'

Faza fixa si la poarta lui Dinamo. Tatar suteaza in zid si mingea iese in corner.

61'

Lovitura libera pentru Dinamo din marginea careului, pozitie favorabila. Popovici suteaza in zidul sibienilor.

55'

Cartonas rosu !

Doua galbene in mai putin de un minut incasate de Tsoumou si Hermannstadt ramane in zece.

48'

Gol Nkololo!

Hermannstadt egaleaza prin Nkololo din centrarea lui Hergheligiu din flancul drept. Finalizare din voleu la coltul scurt.

46'

A inceput repriza secunda.

46'

Start de repriza secunda.

21:51

Pauza in Stefan cel Mare.

37'

Hanca intoarce pentru sutul lui Nistor. Respinge in corner Cabuz.

33'

Mihai Popescu avertizat cu galben.

24'

Salomao il gaseste pe Popovici demarcat in careu si acesta suteaza in bara. A doua minge in bara trecuta in dreptul gazdelor.

13'

Popa trimite in bara, mingea ajunge la Nistor care suteaza in blocaj.

4'

Gol Salomao!

Dinamo deschide scorul prin Salomao din pasa lui Popa.

1'

Start de partida in Stefan cel Mare.

21:02

12:50

Alexandru Pelici a pierdut ca antrenor toate cele cinci confruntari cu Dinamo in Liga 1.

12:50

Dinamo are o singura infrangere pe teren propriu in ultimele 13 meciuri de campionat, 1-2 cu Juventus Bucuresti sezonul precedent. In rest au nouă succese şi trei rezultate de egalitate.