1
Gaz Metan
Valente 7'

Asa am trait Dinamo - Gaz Metan

De la ora 20:00 am transmis, miercuri seara, meciul Dinamo Bucuresti - Gaz Metan Medias, partida din etapa a 19-a in CASA Liga 1.

21:53

Marcel Birsan flueira finalul partidei.

69'

Parada a lui Plesca la sutul lui Anton din lovitura libera.

56'

Gueye surprins in pozitie afara din joc.

46'

A inceput repriza secunda.

20:48

Pauza in Stefan cel Mare.

44'

Gol Puljic!

Dinamo trece la conducere dupa un gol controversat. A fost o centrare din corner si mingea reluata de Puljic a intrat in poarta, insa oaspetii au reclamat un fault la portarul Plesca.

32'

Gol Gueye!

Dinamo egaleaza prin Magaye Gueye. A centrat Anton si Nemec a prelungit cu capul pentru Gueye.

30'

Fabbrini trimite putin pe langa poarta cu un sut din actiune.

27'

Oaspetii rateaza o sansa uriasa de a face 2-0 pe tabela la patrunderea lui Valente. Mingea l-a sters pe Esanu si a iesit in afara terenuli.

26'

Fabbrini patrunde in careul oaspetilor, respinge Butean si Gaz Metan iese pe contraatac.

21'

Esanu intervine decisiv la o lovitura de cap trimisa de Valente.

7'

Gol Valente!

Gaz Metan deschide scorul prin Ricardo Valente dupa o faza de contraatac. Sut cu stangul din interiorul careului la coltul lung.

1'

Start de partida in Stefan cel Mare.

19:58

Dinamo: 12 Esanu - 3 Radu, 66 Puljic, 30 Bejan, 7 Filip - 32 Cretu, 5 Rauta, 8 Anton, 31 Fabbrini - 17 Nemec, 9 Gueye.

Gaz Metan: 12 Plesca - 21 Butean, 5 Baco, 3 Yuri, 7 Trif - 92 Alceus, 8 Francisco Junior - 22 Horsia, 13 Deaconu, 91 Valente - 9 Nitu.

12:18

Avancronica

Dinamo a primit cel puţin un gol în 14 dintre ultimele 15 jocuri disputate pe teren propriu în CASA Liga 1.

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 31 de ori în principala competiţie internă, de 17 ori s-au impus bucureştenii, de șapte ori au câştigat medieşenii, iar alte șapte jocuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Dinamo gazdă: 15 meciuri - 11 victorii Dinamo - 3 remize - un succes Gaz Metan.