3
0
Gaz Metan

Asa am trait Dinamo - Gaz Metan 3-0

Am transmis live text la aceasta ora primul meci sustinut de Dinamo in faza playout a campionatului.

22:42

90'

In cele din urma Moldoveanu gaseste drumul spre poarta si majoreaza scorul la ultima faza.

90'

Gol anulat gazdelor pentru un offside la Torje. Executia a fost una spectaculoasa, o foarfeca din sase metri.

90'

Moldoveanu scapa singur cu portarul si trimite incredibil pe langa poarta Mediasului.

79'

Penedo respinge sutul lui Chamed. Prima ocazie a oaspetilor in acest meci.

75'

Gol Popescu!

Mihai Popescu face 2-0 cu o reluare din interiorul careului mic la un corner excelent executat din flancul stang.

71'

Monroy intra in locul lui Pesic.

68'

Chamed este lasat sa suteze de la distanta si nu o face deloc rau. Mingea trece putin alaturi.

63'

Pesic patrunde in careul advers si este blocat in momentul sutului.

61'

Popa rateaza singur cu portarul Plesca. Doar corner pentru Dinamo.

58'

Chamed intra in locul lui Rosado la Gaz Metan.

49'

Torje trimite in bara dupa o executie spectaculoasa din foarfeca. Mingea ramane la dinamovisti si acelasi Torje rateaza incredibil cu toata poarta goala in fata.

46'

21:35

Robert Dumitru pune capat primei reprize.

42'

Actiune a lui Pesic care scoate in marginea careului pentru sutul lui Nistor.

35'

Gol Pesic!

Pesic deschide scorul cu un sut din interiorul careului.

32'

Faza fixa ramane fara rezultat, dar Dinamo ramane in jumatatea adversa si preseaza in cautarea deschiderii scorului.