1
FCSB
Tanase 47'

Asa am trait: Dinamo - FCSB 1-1

Derby-ul Romaniei, Dinamo - FCSB, va fi live text pe onlinesport.ro duminica seara de la ora 21:00. Apasati aici pentru live video

23:02

90'

Meciul este prelungit cu 6 minute.

90'

Rusescu intra in locul lui Tanase.

88'

Planic revine in centrul defensivei steliste.

86'

Planic acuza o accidentare si din cate se pare este o problema serioasa.

83'

Jakolis in locul lui Man.

82'

Zenke intra in locul lui Popa si debuteaza cu aceasta ocazie la Dinamo.

76'

Cooper suteaza peste poarta.

75'

Axente in locul lui Gomelt la Dinamo.

74'

Ocazie pentru Dinamo la sutul lui Neicutescu deviat de Sorescu.

71'

Coman ia o actiune pe cont propriu si scoate maxim din aceasta faza. Fault si galben acordat lui Gomelt.

70'

Teixeira si Nedelcu avertizati.

65'

Hanca ramane intins pe gazon dupa dupa o petarda aruncata de suporterii stelisti.

62'

Romario Benzar este avertizat pentru un fault asupra lui Hanca in marginea terenului.

60'

Salomao acuza si el o accidentare din cauza terenului.

57'

Neicutescu centreaza in fata portii. Retine in doi timpi Balgradean.

55'

Un suporter dinamovist patrunde pe teren si este imediat pus jos de oamenii de ordine.

54'

Penedo retine sutul lui Nedelcu dupa un contraatac al ros-albastrilor.

52'

Cartonas rosu !

Gnohere eliminat dupa o lovitura pe care i-o aplica lui Cooper. O decizie putin exagerata din partea lui Kovacs.

47'

Gol Tanase!

Penedo apara sutul lui Gnohere de la 11 metri, mingea revine la stelisti si Tanase introduce mingea in poarta.

46'

Penalty pentru FCSB la faultul lui Cooper asupra lui Morutan.

46'

S-a reluat meciul. Coman in locul lui Tanase la FCSB.

21:54

Pauza pe Arena Nationala.

45'

Neicutescu incaseaza primul galben din dreptul lui Dinamo in acest meci.

44'

Man blocat in extremis la o reluare cu capul din sase metri. Corner pentru FCSB.

40'

In cele din urma iese Nistor si intra Neicutescu.

39'

Gol Salomao!

Salomao trage tare si pe centrul portii. Dinamo deschide scorul inaintea pauzei.

38'

Balgradean il faulteaza pe Popa si Kovacs arata ferm punctul cu var de la 11 metri dupa un contraatac devastator al lui Dinamo. Totul a pornit de la un balon pierdut de Morutan in atac.

36'

Nistor isi revine si continua jocul. Acesta retine balonul la margine cu un sprint nebunesc si ii trimite lui Hanca. Centrarea acestuia e blocata de Balgradean.

34'

In timp ce jocul e oprit se incing spiritele in tribune, unde stelistii isi fac semne amenintatoare cu dinamovistii de la tribuna a 2-a. Cordonul de jandarmi este suplimentat!

34'

Nistor nu mai poate continua si este prima victima a gazonului execrabila. Neicutescu este chemat de la incalzire.

33'

Creste in intensitate jocul. Salomao accelereaza pe dreapta si paseaza la intalnire in careu. Planic rateaza interceptia, dar FCSB scapa cu fata curata.

33'

Gnohere incearca pasa in adancime pentru Tanase. Iese Penedo din propriul careu si respinge.

32'

Popa il pune la grea incercare pe Balgradean si Dinamo mai bifeaza o sansa de gol in aceasta repriza.

28'

Jocul se muta la cealata poarta, unde Morutan executa un corner. Faza ramane fara rezultat.

26'

Primul corner pentru Dinamo abia in acest minut. Nistor executa lovitura de la colt si ce ocazie rateaza Popa cu capul. Mingea a trecut foarte aproape de stalpul din dreapta.

22'

Meciul nu are un ritm fabulos, dar la cum arata gazonul sa fim recunoscatori ca jucatorii pot sta in ghete.

17'

O petarda explodeaza langa Tanase si acesta se tine cu mana de urechea stanga.

17'

Un nou atac al celor de la FCSB. Centrare a lui Stan din stanga respinsa de apararea dinamovista.

15'

Fanionul din nou sus pe atacul celor de la FSCB. Semnalizare la pasa lui Gnohere pentru Teixeira in centrul careului.

5'

Centrare din corner si Man reia cu capul in bara. S-a flueirat insa fault in atac.

1'

A inceput meciul de pe Arena Nationala. Terenul de joc este unul inimaginabil de prost.