2
FCSB
Teixeira 90' Man 84'

Asa am trait Dinamo - FCSB 2-2

Dinamo si FCSB s-au duelat, duminica seara, in eternul derby al fotbalului romanesc. Un meci cu miza mare pentru ambele echipe, Dinamo avand nevoie ca de aer de victorie pentru accederea in playoff, in timp ce FCSB vrea sa tina aproape de liderul CFR Cluj. Apasati aici pentru live video.

22:44

Avram fluiera finalul meciului.

90'

Gol Teixeira!

Teixeira egaleaza cu un sut din interiorul careului. Faza la care apararea dinamovista a adormit in ghete.

90'

Meciul e prelungit cu 3 minute.

90'

Parada spectaculoasa a lui Penedo la sutul lui Budescu de la distanta.

89'

Centrare a lui Morais prea inalta pentru Man.

86'

Salomao scapa in stanga, revine Planic si respinge in corner.

84'

Gol Man!

FCSB revine in meci prin golul lui Man. Reluare cu capul din centrarea lui Budescu.

81'

Popa intra in locul lui Nistor.

72'

Morais intra in locul lui Momcilovic.

72'

Hanca intra in locul lui Torje.

70'

Continua presiunea stelistilor si Budescu reia pe langa poarta o minge respinsa de apararea dinamovista.

69'

Centrare in careu pentru Man. Preluarea e complet gresita.

68'

Palic intra in locul lui Pesic.

66'

Pericol la poarta dinamovista. Enache centreaza la intalnire in sase metri, Man da pe langa minge. Nimic nu merge in jocul FCSB.

63'

Sut slab cu pamantul trimis de Teixeira. O executie complet ratata.

59'

Reactie de orgoliu a stelistilor. Teixeira suteaza violent pe langa bara.

58'

Gol Torje!

Torje inscrie pentru 2-0 cu largul concurs al portarului Vlad care scapa mingea in poarta.

56'

Budescu suteaza peste poarta si Dinamo scapa cu fata curata dintr-o faza complicata.

54'

Lovitura libera pentru FCSB. Budescu executa in forta de la 28 metri, dar Salomao iese din zid si vede galbenul. Faza se muta mai aproape de poarta dinamovista.

52'

Corner obtinut de Momcilovic la un duel cu Pesic.

50'

Duel tare intre Torje si Planic. Stelistul are o viteza superioara ceea ce nu reprezinta putin lucru intr-un sprint cu Torje.

48'

Coman patrunde in careul dinamovist si suteaza in umarul lui Popescu.

48'

Planic incaseaza un galben pentru o intrare dura asupra lui Torje. O lovitura in zona genunchiului.

47'

Putin peste 32.000 de spectatori asista la acest meci.

47'

Corner obtinut de Torje.

46'

Start de repriza secunda.

21:54

Raman la vestiar Cristi Tanase si Ov.Popescu.

21:53

Budescu si Man pregatiti sa intre la FCSB.

21:38

Pauza pe Arena Nationala.

45'

Nemec avertizat pentru un gest nesportiv. Acesta a sutat violent in minge dupa fluierul arbitrului.

41'

Dinamo isi face in continuare jocul de contraatac si Torje trimite pentru May. Respinge Pintilii in corner.

40'

Actiune a Stelei in stanga, Tanase scoate pentru Momcilovic si de la acesta balonul ajunge la Teixeira. Din acesta balonul iese afara.

39'

Florin Tanase il pacaleste pe Mihai Popescu si obtine lovitura libera in jumatatea dinamovista.

36'

Cristi Tanase avertizat pentru o intrare cu talpa inainte asupra lui Mihai Popescu.

34'

Dinamo se apara cu tot efectivul si lanseaza contraatacuri taioase de fiecare data cand are ocazia.

29'

Contraatac dinamovist dupa o recupere a lui Nemec in propria jumatate. Torje obtine cornerul.

25'

Sansa de gol pentru FCSB ratata de Florn Tanase. Acesta reia din voleu peste poarta centrarea lui Enache.

23'

Coman suteaza pe langa poarta o minge respinsa de apararea dinamovista la centrarea lui Enache.

22'

Se reia jocul cu un nou atac rapid al lui Dinamo. De aceasta data Planic intervine decisiv si trimite in out de margine.

21'

Gol Pesic!

Pesic deschide scorul cu o reluare din sase metri in poarta goala. Totul a pornit de la o minge inapoi pentru Vlad, acesta a respins pana la un adversar, apoi Torje a creata panica pe stanga si Nistor a pasat decisiv in fata portii.

16'

FCSB in inferioritate numerica pe moment dupa iesirea lui Coman afara. Acesta a fost calcat pe mana si sangereaza. Este nevoie de schimbarea tricoului de joc.

15'

Acelasi Coman suteaza mult peste poarta dinamovista.

13'

Contraatac al Stelei si Coman obtine cartonasul galben la Romera.

12'

Pasa prea tare a lui Cristi Tanase pentru tizul sau, Florin Tanase. Iese Penedo si retine.

11'

Pintilii intra tare asupra lui May si primeste un ultim avertisment din partea lui Avram.

11'

Dinamo a echilibrat jocul dupa un inceput dominat de stelisti.

10'

Nemec faultat de Gaman la centrul terenului. O faza desprinsa din lupte greco-romane.

8'

Salomao suteaza peste poarta dupa o actiune in partea stanga. Torje a schimbat directia cu o diagonala lunga.

6'

Corner

Torje obtine cornerul in duel cu Momcilovic.

4'

Continua forcingul stelistilor in jumatatea adversa. Dinamo n-a trecut deocamdata centrul terenului.

3'

Meciul este oprit pentru cateva zeci de secunde din cauza petardelor aruncate de suporterii dinamovisti.

2'

Incepe mai bine FCSB si Enache rateaza cu poarta goala. Sut pe langa dupa ce Penedo s-a opus intr-o prima faza la lovitura de cap a lui Ov.Popescu.

1'

Incepe meciul dupa sase minute de intarziere. FCSB a avut lovitura de inceput.

20:47

Startul meciului este intarziat de punerea in scena a coregrafiei 3D in peluza dinamovista.