2
0
Dunarea Calarasi

Asa am trait Dinamo - Dunarea Calarasi in primul meci din playout

Faza playout a campionatului in Liga 1 Betano a debutat, vineri seara, cu meciul dintre Dinamo si Dunarea Calarasi.Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

22:24

90'

Gol Montini!

Dinamo se desprinde prin italianul Montini, jucator ajuns la a opta reusita.

90'

Minge in careu pentru Zenke si acesta suteaza alaturi.

86'

Munteanu suteaza din 16 metri, mingea sare din Mandanda ca dintr-un zid, dar pana la urma portarul dinamovist intervine decisiv.

84'

Iancu vede galbenul pentru o lovitura cu cotul in saritura.

78'

Munteanu intra in locul lui Ammari la oaspeti.

75'

Popa intra in locul lui Papazoglu.

74'

Sut al lui Ioan Filip din afara careului. Respinge Calancea cu o mana in corner.

70'

Zenke il calca zdravan pe fostul dinamovist Filip.

65'

Zenke in locul lui Reda Jaadi.

53'

Schimba si Alexa cu Iancu in locul lui Mediop.

51'

Ait-Atmane ii lasa locul lui N'Diaye la Dinamo.

46'

Avram fluiera startul partii secunde.

21:19

Pauza in Stefan cel Mare.

45'

Lituanianul Klimavicius rateaza incredibil din doi metri dupa o centrare din corner.

35'

Mandanda se remarca din nou, de aceasta data la sutul lui Ammari din actiune.

34'

Stefan Vladoiu nu mai poate continua si se pregateste sa intre Daniel Benzar.

26'

Mandanda, noul portar al lui Dinamo, respinge o minge din lovitura libera trimisa pe poarta de Henderson.

24'

Gol Nistor!

Dinamo deschide scorul la primul sut pe poarta. Nistor ia o faza pe cont propriu din apropierea centrului terenului si finalizeaza cu sut de la 16 metri.

22'

Sorescu centreaza din flancul drept si Reda Jaadi reia slab pe langa poarta.

20'

Niciun sut pe poarta cand ne apropiem de jumatatea reprizei.

5'

Jaadi obtine primul corner al meciului. Dinamo domina jocul pana acum.

5'

Lovitura libera pentru Dinamo. Nistor arunca mingea in careu, de unde Papazoglu prelungeste cu capul. Resping aparatorii echipei oaspete.

1'

Incepe meciul din Stefan cel Mare.

20:30

10:56

Dunarea Calarasi n-a castigat niciun meci din ultimele opt disputate in deplasare si are o singura victorie in acest an, 2-1 cu Concordia Chiajna.

Echipa pregatita de Dan Alexa inca nu a pierdut in 2019.

Cele doua echipe s-au intalnit in urma cu doua saptamani, la Calarasi, partida terminandu-se la egalitate, scor 0-0.

In sezonul regular, in Stefan cel Mare, a fost de asemenea remiza, 1-1.