Bara se opune la sutul lui Nistor de la aproximativ 30 de metri. Ce sansa pe Craiova la aceasta faza!

Nistor prinde poarta cu un sut din afara careului. Minge in bratele lui Calancea.

Mitrita nu prinde poarta cu un sut din lovitura libera.

88'

Burlacu intra in locul lui Briceag la Craiova.

86'

Gol Popa!

Revenit de la Botosani, Popa aduce egalarea pentru Dinamo intr-un moment in care apararea Craiovei suferea teribil.

83'

Bic intra in locul lui Zlatinsky.

74'

Moldoveanu intra in locul lui Pesic.

73'

Popa in locul lui Barbut la Craiova.

69'

Calancea blocheaza sutul lui Nemec din interiorul careului. Slovacul si-a potrivit ideal mingea, dar a tras slab pe directia portarului.

64'

Hanca ii lasa locul lui Olteanu. Fluierat la scena deschisa capitanul lui Dinamo de proprii suporteri.

61'

Oltenii sunt furiosi pentru un penalty neacordat la faultul lui Popescu asupra lui Gustavo. Un fault mai clar decat la penalty-ul acordat in prima repriza pentru Craiova.

60'

Avertisment primit de Bancu pentru un fault asupra lui May.

59'

Popa in locul lui Monroy la Dinamo.

58'

Incredibila ocazie ratata de Brabut cu poarta goala. Sut pe langa!!!

55'

Gol Barbut!

Barbut o readuce pe Craiova in avantaj cu o finalizare din marginea careului. Actiune in stanga purtata de Mitrita si Bancu.

51'

Barbut este avertizat pentru un fault asupra lui May.

46'

Reluare cu capul a lui Nistor pe langa poarta.

46'

21:32

Pauza in Stefan cel Mare.

45'

Gol Nemec!

Nemec egaleaza din pasa lui Pesic dupa un balon pierdut de olteni la o degajare gresit a lui Calancea.

37'

Avertisment pentru Monroy pentru un fault asupra lui Mitrita.

37'

Dinamo continua sa preseze si Nistor obtine cornerul dupa un sut deviat.

35'

Centrare a lui Hanca in careul oltenilor, gazdele solicita penalty pentru un presupus hent. Hategan lasa jocul sa continue.

33'

Dinamo nu reuseste sa reactioneze dupa golul primit.

23'

Gol Gustavo!

Gustavo deschide scorul cu un sut pe centrul portii.

21'

PENALTY pentru Craiova obtinut de Mitrita la un contact cu Popescu.

15'

Corner pentru Craiova. Minge scoasa pentru Mitrita, acesta isi face mingea pe sut si trage peste poarta.