3
2
Concordia Chiajna
Bawab 90' Ivanovici 68'

Asa am trait Dinamo - Concordia 3-1. Dubla Papazoglu, ilfovenii condamnati la retrogradare!

Etapa a 4-a din playout a debutat, vineri seara, cu meciul dintre Dinamo si Concordia Chiajna.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

22:55

90'

Gol Bawab!

La ultima faza a meciului Bawab inscrie pentru 3-2 cu o lovitura de cap din centrul careului.

83'

Montini reia acrobatic pe langa poarta. Prima ocazie a italianului in acest meci.

79'

Ciobotariu reia cu capul pe langa poarta oaspetilor dupa o centrare din corner.

75'

Reda Jaadi, jucator intrat din minutul 61 in locul lui Simon Zenke, este avertizat cu galben.

74'

Galben incasat de Albu.

68'

Gol Ivanovici!

Concordia reduce din diferenta prin noul intrat Petre Ivanovici.

64'

Adrian Falub efectueaza si ultima schimbare: Ivanovici in locul lui Moussa.

59'

Dubla schimbare la oaspeti: Albu si Nivaldo in locul lui Ropotan si Gorobsov.

56'

Gol Zenke!

Zenke marcheaza pentru 3-0 cu stangul din interiorul careului la mingea intoarsa de Papazoglu.

48'

Gol Papazoglu!

Dinamo isi majoreaza avantajul pe tabela. A marcat acelasi Papazoglu, de aceasta data din pasa lui Dussaut.

46'

Start de repriza secunda.

21:50

Pauza in Stefan cel Mare.

39'

Mattia Montini incaseaza si el un galben, al doilea din echipa lui Dinamo.

28'

Grecul Papazoglu deschide scorul pentru Dinamo cu o reluare din fata portii. Totul a pornit de la o minge pierduta de Ropotan in preajma propriului careu.

22'

Nicolas Gorobsov este avertizat din tabara oaspetilor.

18'

Simon Zenke vede primul galben al meciului.

12'

Lituanianul Klimavicius nu mai poate continua. Va intra Ricardo Grigore la Dinamo.

10'

Marc reia din voleu pe langa poarta dinamovista. Prima ocazie a meciului apartine asadar Concordiei.

1'

Adrian Comanescu fluiera startul meciului.

20:50

16:33

Dinamo şi Concordia s-au mai întâlnit de 18 ori pe prima scenă, de 11 ori s-au impus bucureştenii, de patru ori au câştigat ilfovenii, iar trei jocuri s-au încheiat la egalitate.

Palmares cu Dinamo gazdă: 9 jocuri - 6 victorii Dinamo - 3 succese Concordia.

Cea mai recentă întâlnire directă: 1 martie 2019, Dinamo Bucureşti - Concordia Chiajna 2-1 (marcatori Papazoglou, Sorescu, respectiv Ropotan).

Cele mai multe goluri: 12 februarie 2018, Concordia - Dinamo 3-4. Interesant, toate reuşitele au fost izbutite în repriza secundă.