1
Chindia
Berisha 67'

Asa am trait Dinamo - Chindia

Se joaca la foc automat in CASA Liga 1 la acest inceput de 2021. Sambata, de la ora 20:00, a inceput etapa a 17-a, cu meciul Dinamo - Chindia, partida fiind live text in aceasta pagina.

21:54

Horatiu Fesnic pune capat intalnirii.

90'

Patru minute suplimentare.

89'

Pitian intervine decisiv la centrarea lui Sorescu. Lovitura de la colt pentru Dinamo.

73'

Dumitrascu se resimte dupa o intrare dura a lui Ahmed Bani.

68'

Rata si Sorescu au ceva de impartit pe teren. Meciul e oprit.

67'

Rauta il blocheaza in extremis pe Rata. Sansa ratata de Chindia.

67'

Gol Berisha!

Chindia deschide scorul dupa o faza fixa de la coltul terenului.

56'

Ehmann respinge din apropierea liniei portii la sutul lui Berisha.

49'

Fabbrini trimite pe poarta. Retine Aioani in doi timpi.

46'

Start de repriza secunda.

20:48

Pauza pe ghetarul din Stefan cel Mare.

45'

Esanu iese la intimidare si blocheaza patrunderea lui Berisha.

34'

Popa (Chindia) pentru proteste repetate.

31'

Chindia rateaza cea mai mare ocazie de pana acum. Berisha nu prinde poarta din 7-8 metri la pasa lui Dumitrascu.

29'

Nemec incearca sutul din prima. Mingea se duce mult pe langa poarta. A fost o actiune a lui Sorescu in flancul drept.

27'

Capusa patrunde pe dreapta si trimite in careu pentru Berisha. Reluare complet ratata.

26'

Anton suteaza departe de poarta lui Aioani. Una dintre putinele faze de notat pana acum.

12'

Rauta (Dinamo) vede primul avertisment al meciului.

1'

A inceput meciul din Stefan cel Mare. Se joaca in conditii de iarna grea, cu teren inghetat si acoperit partial de zapada. La ora jocului sunt -3 grade Celsius in Bucuresti, iar temperatura resimtita este de -7 grade.

19:45

Dinamo: 12 Esanu - 22 Sorescu, 30 Bejan, 6 Ehmann, 3 Radu - 32 Cretu, 8 Anton, 5 Rauta, 31 Fabbrini - 77 Achim - 17 Nemec.

Chindia: 25 Aioani - 98 Capusa, 17 Pitian, 66 Iacob, 15 Dinu - 9 Berisha, 22 Rata, 8 Dulca, 80 Dumitrascu - 11 Florea, 19 Popa.

Arbitru: Horatiu Fesnic.
Asistenti: A.Cerei si M.Marica.
Rezerva de arbitru: A.Chivulete.

12:13

Avancronica

Dinamo şi Chindia s-au mai întâlnit de trei ori în principala competiţie internă, de două ori s-au impus târgoviştenii, iar un joc s-a terminat cu victoria bucureştenilor.

Prima confruntare a avut loc pe 16 august 2019, Chindia - Dinamo 3-2. Pe băncile celor două echipe s-au aflat Viorel Moldovan, respectiv Duşan Uhrin jr.

Singurul succes din contul roş-albilor s-a înregistrat pe 4 decembrie 2019, Dinamo - Chindia 4-1.

Cea mai recentă întâlnire directă: 31 august 2020, Chindia - Dinamo 1-0, gol înscris de Daniel Florea.

Dinamo a primit cel puţin un gol în șapte dintre cele opt jocuri disputate acasă, dar au şi marcat în cinci partide.

Chindia cea mai bună apărare pe teren advers, doar două goluri primite (la egalitate cu CFR Cluj).