1
FC Botosani
Golofca 68'

Asa am trait: Dinamo Bucuresti - FC Botosani 0-1

Dinamo Bucuresti a pierdut cu FC Botosani, 0-1, in etapa 2 din Liga 1. Vezi toate fazele. Apasa pentru a revedea toate fazele. Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului. Iti trebuie un cont de membru si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

22:54

Se incheie meciul. FC Botosani castiga pentru prima oara in istorie pe terenul lui Dinamo si urca pe locul 4 in clasamentul din Liga 1 Betano.

90'

Rivaldinho in careu, brazilianu suteaza, se cere hent, penalty, dar nu se acorda nimic!

90'

Dinamo are lovitura libera, resping cei de la Botosani.

89'

5 minute de prelungire, ca sa fie.

85'

Ofsaid la Ronaldinho (Dinamo).

85'

Schimbari in ambele echipe. Intra Costache, iese Hanca, la Dinamo. Cucu ii ia locul lui Golofca la Botosani.

83'

„DI-NA-MO! DI-NA-MO! DI-NA-MO!” striga puternic spectatorii din tribune.

82'

Golofca protezeaza bine minge in careul lui Dinamo in fata lui Hanca, apoi suteaza fulgerator in bara, de la 6 metri! La un pas de 2-0, Botosani.

79'
78'

Nemec primeste in careu, dar mingea ii sare in mana, este hent...

73'

Dinamo ii ia cu asalt pe oaspeti, dar acestia nu se vor multimi sa se apere, cu vor lovi pe contraatac.

73'

Iese Mahlandu, intra Busuladzici.

71'

Nemec primeste o minge in careu si suteaza de la doar cativa metri, dar mingea este parata de portarul lui Botosani, Cobrea.

71'

INFO: Este primul gol marcat de FC Botosani pe terenul lui Dinamo!

68'

Gol Golofca!

Lovitura de teatru. Golofca deschide scorul. El intra in careu pe partea stanga si suteaza, portarul dinamovist reactioneaza tarziu, atinge mingea, dar nu o poate opri din drumul spre gol.

67'

La un pas de gol Dinamo, o lovitura de cap a lui Nemec trece putin pe langa poarta celor de la Botosani.

66'

Anton intra in locul lui Nascimento.

64'

7.134 de spectatori sunt in tribune, conform anuntului oficial.

64'

Cartonas galben Hanca!

Hanca ataca cu talpa si vede galben.

60'

Morutan centreaza pentru Golofca, acesta nu poate intra in careu. FC Botosani este dispusa sa atace si sa nu lase gazdele sa se desfasoare.

59'

Nascimento executa lovitura libera, pe langa poarta.

57'

Hent al celor de la Botosani, Dinamo obtine o lovitura libera din pozitie buna, aproximativ 17 metri fata de poarta.

52'

Doua cornere succesive ale lui FC Botosani venire pe fondul unui inceput mai slab al lui Dinamo. Burca sare la cap si mai obtine un corner. Executa Bus, Miron trimite in transversala portii lui Dinamo, dar faulteaza in atac.

46'

Nemec il lanseaza pe Rivaldinho, dar brazilianul nu ajunge la minge pentru a continua actiunea.

46'

A inceput repriza a doua.

21:50

Forum: Comenteaza meciul Dinamo - Botosani pe forumul nostru. Intră în discuții cu alți oameni.

21:49

A fost ultima faza a primei reprize, este pauza.

45'

Frumoasa combinatie a lui Dinamo, Mahlangu  suteaza putin pe langa poarta!

41'

Mahlangu (Dinamo) suteaza pe langa poarta lui FC Botosani.

39'

Nemec primeste o minge la doi metri de poarta si trimite in bara!

36'

36'

Bun atac al lui Dinamo, Nemec trimite pentru Hanca, dar ultimul nu isi poate aseza mingea pentru sut in careu.

33'

Sut pe poarta al lui Mahlangu(Dinamo), prinde Cobrea fara probleme.

31'

Golofca patrunde central spre careul lui Dinamo si suteaza de la aproximativ 16 metri, din pozitie foarte buna, peste poarta. Buna ocazie si rapid purtata de oaspeti.

30'

Hanca inscrie, dar golul este anulat corect pentru ofsaid.

26'

Ocazie buna pornita rapid de Murutan de la mijlocul terenului, care ii paseaza lui Golofca. Acesta avanseaza pana in careu si centreaza, dar Popa nu poate suta la poarta decisiv. Buna ocazie de atac a oaspetilor.

23'

Frumos centreaza Rivaldinho atunci cand mingea parea sa iasa de pe teren, mingea ajunge la Salomao dar acesta nu poate suta de la marginea careului.

20'

Atac rapid al lui Dinamo, suteaza Rivaldinho, respinge portarul Cobrea.

17'

Morutan, jucatorul dorit de Steaua al carui pret este de aproximativ 1 milion de euro, nu a atins pana acum mingea. Mai e timp.

16'

Rivaldinho preia bine pe piept si suteaza, dar mingea trece pe langa poarta.

12'

Cobrea (Botosani) respinge sutul lui Hanca, pe punctul deschide scorul pentru Dinamo. La un pas de gol, ros-albii!

11'

Centrare spre careu a celor de la Botosani, nepericulos.

8'

10 minute fara faze de poarta, nu de gol, pe moment.

8'

Joc asezat si precaut de ambele parti, ostilitatile se desfasoara la mijlocul terenului.

1'

Inceputul primei reprize.

20:59

Danciu Gol anuntase 20.000 de oameni pe stadion contra lui FC Botosani, dar pe stadion sunt 3.000 de spectatori.

20:52
20:44

Forum: Comenteaza meciul Dinamo - Botosani pe forumul nostru. Intră în discuții cu alți oameni.