1
0
FC Botosani

Asa am trait Dinamo - Botosani 1-0

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Dinamo - FC Botosani, luni de la 20:30, ultima partida a etapei a 24-a. Cosmin Contra a debutat pe banca lui Dinamo.

22:22

Final de partida. Dinamo se impune cu 1-0 si ramane in cursa pentru playoff.

89'

Bawab intra in locul lui Hanca.

87'

Penedo respinge sutul lui Bus si o salveaza inca o data pe Dinamo. Mingea ramane la Botosani si Kuku suteaza in plasa laterala.

83'

Contra il trimite pe tanarul Popa in locul lui Nemec, jucator care s-a luptat mult cu apararea botoseneana in acest meci.

69'

Gol Hanca!

Dinamo deschide scorul prin Hanca intr-un moment in care suporterii isi pierdusera rabdarea si il injurau de mama focului pe finantatorul Ionut Negoita.

64'

Penedo o salveaza inca o data pe Dinamo de la o faza iminenta de gol fata in fata cu Bus.

55'

Mahlangu intra in locul lui Bumba, jucator titularizat in premiera la Dinamo la doar al doilea sau meci in alb si rosu.

47'

Palic rateaza si el din pozitie favorabila in centrul careului. Dinamo ataca in valuri si golul pluteste in aer.

46'

Repriza secunda incepe cu o mare ocazie ratata de Dinamo la patrunderea lui Hanca in careu. Acesta a trimis pe langa poarta din fata lui Albut.

21:19

Pauza pe Arena Nationala dupa 45 de minute antrenante.

45'

Tincu il opreste cu pretul unui galben pe Romera. Cursa impetuoasa a fundasului dinamovist ajuns pe partea opusa celei in care evolueaza.

39'

Mare sansa de gol pentru Botosani la sutul lui Roman din lovitura libera. Acelasi Penedo intervine decisiv si respinge in corner.

38'

Penedo intervine decisiv la centrarea lui Bus pentru Kuku. Faza iminenta de gol la poarta lui Dinamo.

37'

Nemec scapa spre poarta si inscrie, insa reusita slovacului de la Dinamo este anulata pe motiv de offside.

33'

Nemec se ciocneste tare de Ungurusan la o centrare a lui Hanca. Ambii jucatori raman intinsi pe gazon.

31'

Kuku suteaza pe langa poarta din afara careului dupa o recuperare a lui Morutan.

29'

Nistor patrunde pe dreapta si centreaza la intalnire in fata portii. Nemec trece pe sub balon.

28'

Jocul lui Dinamo nu functioneaza si Contra se intoarce nemultumit pe banca schimband cateva replici cu cei de acolo.

25'

Roman suteaza pe langa poarta din marginea careului dupa o actiune prelungita de atac.

20'

Hent comis de Vasvari la centrul terenului si dinamovistii solicita eliminarea acestuia. Aflat culcat la pamant dupa un duel pentru balon, acesta a oprit intentionat mingea cu mana.

17'

Cucu aproape de un autogol. Portarul Albut este pe faza si respinge in extremis de la prima bara.

13'

Hanca il faulteaza in atac pe Vasvari si oaspetii repun mingea din lovitura libera.

11'

Vasvari, capitanul oaspetilor, vede cartonasul galben pentru o talpa pusa lui Palic.

10'

Mare ocazie ratata de oaspeti prin Laurentiu Bus. Acesta ramane singur cu portarul si trimite alaturi.