2
FC Botosani
Fabbrini 75' Golofca 28'

Asa am trait Dinamo - Botosani 1-2

Cel mai asteptat meci al zilei in Liga 1 Betano s-a disputat in Stefan cel Mare intre Dinamo si FC Botosani, doua echipe care lupta pentru un loc in playoff.

Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video Gaz Metan - Sepsi

21:57

90'

Nasser Ali trimite peste poarta din lovitura libera.

90'

Rodriguez avertizat si lovitura libera periculoasa pentru Dinamo.

86'

Enriko Papa îl înlocuiește pe Cătălin Golofca, accidentat.

80'

Burca avertizat pentru un fault asupra lui Zenke. Intr-o alta zona a terenului Golofca acuza o accidentare.

76'

Nistor incearca si el o faza pe cont propriu, dar trimite slab spre poarta.

75'

Gol Fabbrini!

Botosani loveste pe contraatac prin Fabbrini. Italianul ia o faza pe cont propriu si marcheaza cu sut pe jos. Portarul irlandez al lui Dinamo isi arata limitele.

74'

Jaadi centreaza perfect pentru Montini in centrul careului si italianul sterge gresit mingea pe langa poarta.

70'

Jaadi in locul lui Filip la Dinamo. Rednic risca totul pe cartea ofensiva.

Patache in locul lui Dumitras la oaspeti. O schimbare post pe post

69'

O noua faza de la coltul terenului ramasa fara rezulat pe atacul lui Dinamo. Creste tensiunea si in tribune unde sunt aproape 5000 de spectatori, un record pentru Stefan cel Mare in ultima perioada.

67'

Popa este surprins in pozitie de offside.

65'

Zenke preia in careul advers cu spatele la poarta si rateaza complet executia.

60'

Centrare pe coltul scurt si Popa reia cu capul peste poarta.

59'

Centrarea lui Ali in careu si Miron respinge in corner de langa Montini.

56'

Popa in locul lui Papazoglu, a doua schimbare la Dinamo.

52'

Incercare de sut din partea lui Nistor. Acesta rateaza tinta.

46'

Mamoutou Ndiaye îi ia locul lui Rachid la Dinamo.

20:49

Hategan fluiera finalul primei reprize.

32'

Ricardo Grigore este si el avertizat pentru o interventie neregulamentara.

31'

Rachid este avertizat de Ovidiu Hategan pentru un fault in atac! Primul avertisment al meciului.

28'

Gol Golofca!

Botosaniul restabileste egalitatea dupa un contraatac finalizat fabulos de Golofca printr-un sut la coltul lung.

28'

Dinamo continua sa preseze si "cainii" obtin o noua lovitura de la colt. De aceasta data faza ramane fara rezultat pe tabela.

24'

Gol Montini!

Dinamo deschide scorul prin italianul Montini, din nou omul potrivit la locul potrivit. Intr-o prima faza Papazoglu trimisese cu capul in transversala!

24'

Corner pentru Dinamo la sutul lui Nistor deviat de un adversar. Se incinge atmosfera in Peluza Catalin Hildan.

21'

Karaboue suteaza peste poarta dinamovista.

18'

Ongenda nu mai poate continua si este inlocuit de Laurentiu Bus. Probleme musculare pentru decarul Botosaniului.

16'

Rachid trimite cu capul peste poarta celor de la Botosani.

14'

Replica Botosaniului vine prin sutul lui Fabbrini pe langa poarta.

12'

Zenke suteaza in blocajul advers.

1'
A inceput meciul.
0'

17:19

Dinamo vs FC Botoşani în Liga 1: 13 jocuri - 6 victorii Dinamo - 3 remize - 4 succese FC Botoşani.

Palmares cu Dinamo gazdă: 6 jocuri - 4 victorii Dinamo - o remiză - un succes FC Botoşani.

Două remize albe s-au înregistrat de-a lungul timpului, dintre care una singură pe arena gazdelor din această rundă, pe 3 aprilie 2015.

Ultimul succes bifat de bucureşteni: 12 mai 2018, Dinamo - FC Botoşani 2-0 (dublă Diogo Salomao).

Cea mai recentă confruntare directă: 8 octombrie 2018, FC Botoşani - Dinamo 2-0 (au înscris Oaidă şi Fabbrini).

Mircea Rednic vs Liviu Ciobotariu: un joc - o remiză (ediția 2008-2009, Dinamo - CS Otopeni 0-0).

Mircea Rednic vs FC Botoşani în toate competiţiile: 6 jocuri - 4 victorii - două remize.

Liviu Ciobotariu vs Dinamo: 4 jocuri în Liga 1 - o victorie - 3 remize.