1
FC Voluntari
Tudorie 51'

Asa am trait CSU Craiova - Voluntari 1-1

Liga 1 Betano a continuat, vineri, cu etapa a 12-a, primul meci programat fiind cel dintre CSU Craiova si FC Voluntari. Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului. Iti trebuie un cont de membru si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

22:26

Final de meci.

83'

Tudorie din nou aproape de gol. Mingea trimisa de acesta este deviata in corner de Tiago.

73'

Marinescu suteaza din lovitura libera, dar este o minge usoara pentru Calancea.

70'

Capatana intra in locul lui Deac la Voluntari.

69'

Gol Baluta!

Baluta egaleaza cu o reluare din fata portii.

68'

Bancu intra in locul lui Briceag.

66'

Balauru boxeaza mingea centrata din corner de acelasi Baluta.

66'

Baluta obtine cornerul dupa o saritura la cap, ceva atipic pentru micutul mijlocas craiovean.

57'

Un hent grosolan comis in propriul careu de Mihai Popescu la un duel cu Roman. Un penalty cat casa pe care arbitrul nu-l acorda pentru Craiova!

51'

Gol Tudorie!

Lovitura libera pentru Voluntari la peste 30 de metri. Centreaza Parcalabu, oltenii resping gresit si Tudori inscrie cu un sut in forta. Al saselea gol pentru atacantul Voluntariului.

49'

Mingea ajunge cu sansa in careu la Martic si acesta trimite mult pe langa poarta.

46'

21:20

Pauza in meciul de la Severin.

45'

Mare ocazie si pentru Craiova la sutul lui Gustavo. Portarul Balauru a respins in corner. Cele doua echipe s-au trezit sa joace fotbal in finalul reprizei dupa o prima parte anosta.

45'

Voluntariul termina repriza in careul Craiovei. Inca un corner dupa o minge respina de Datkovic din fata lui Deac.

44'

Calancea se opune golului la sutul lui Deac din unghi. Corner pentru Voluntari.

43'

Galben pentru Screciu pentru un fault in propria jumatate.

40'

Gustavo patrunde pe zona centrala si trimite un sut in forta prin care il face KO pe Balaur, fundasul oaspetilor.

26'

Iesire pe contraatac a oaspetilor prin Parcalabu. Se pozitioneaza excelent Screciu si reuseste sa blocheze.

24'

Briceag reia din nou periculos spre poarta dupa o ezitare a lui Balauru. Retine in cele din urma portarul ilfovenilor.

15'

Balauru respinge cu un reflex de zile mari sutul lui Briceag deviat de Roman. Prima ocazie a meciului.