2
Dinamo
Salomao 50' Rivaldinho 19'

Asa am trait CSU Craiova - Dinamo 2-2

Cel mai asteptat meci al etapei a 10-a in Liga 1 Betano le-a adus fata in fata pe CSU Craiova si Dinamo, doua dintre rivalele traditionale din fotbalul romanesc. Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului. Iti trebuie un cont de membru si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

90'

Roman reia cu capul peste poarta dupa un corner. Un final nebun de partida.

90'

Penedo are un reflex uluitor la sutul lui Gustavo din interiorul careului.

90'

Burlacu patrunde in careu si cade in duel cu Romera. S-a considerat ca a fost umar la umar. Publicul este incins de aceasta decizie a lui Hategan.

90'

Sapte minute de prelungire pentru acest meci.

89'

Gol Burlacu!

Burlacu egaleaza cu un sut senzational din afara careului. Penedo n-a avut reactie.

82'

Burlacu centreaza in fata portii si Roman reia pe langa poarta.

79'

Penedo se opune golului la sutul lui Baluta. A patru interventie decisiva a portarului dinamovist in acest meci.

76'

Ocazie mare de gol pentru Craiova la reluarea lui Baluta. Mingea este scoasa de pe linia portii de Katsikas.

75'

Gol Baluta!

Craiova reduce din diferenta prin Baluta cu o reluare din centrul careului. O faza la care au mai contribuit Mateiu si Bancu.

69'

Centrare in fata portii lui Dinamo pentru Burlacu. Intervine Nedelcearu si respinge in corner.

56'

Mateiu suteaza pe langa poarta.

50'

Gol Salomao!

Salomao majoreaza avantajul lui Dinamo cu un sut din interiorul careului dupa o faza la care a insistat Bokila in duel cu Screciu.

47'

Mitrita suteaza peste poarta dintr-o lovitura libera.

46'

S-a reluat meciul. Hanca a intrat la Dinamo in locul lui Rivaldinho, ceea ce inseamna ca oaspetii vor miza in ofensiva doar pe Bokila.

21:22

Final de prima repriza.

45'

Cartonas rosu !

Echilibrul numeric este refacut dupa cartonasul rosu incasat de Costache pentru o intrare cu talpa inainte asupra lui Gustavo. Faza s-a petrecut la doi metri in fata lui Hategan si acesta n-a mai stat pe ganduri.

42'

Penedo se opune din nou golului, de aceasta data la un sut al lui Mitrita din afara careului.

35'

Dubla ocazie formidabila ratata de Craiova. Penedo se opune mai intai la executia lui Baluta, mingea ajunge la Bancu si acelasi portar panamez respinge in corner.

30'

Galben vazut si de May Mahlangu, respectiv Baluta.

30'

Zlatinsky este eliminat cu rosu direct pentru incidentele in care a fost implicat.

28'

Cedeaza nervii dupa o ciocnire la centrul terenului. Costache ramane intins pe gazon cu nasul spart dupa contactul cu Bancu.

19'

Gol Rivaldinho!

Dinamo deschide scorul prin Rivaldinho. O combinatie intre Bokila si Salomao, iar acesta l-a lasat singur cu portarul pe Rivaldinho.

15'

Zlatinksy aproape de gol cu o reluare din sase metri dupa recentrarea lui Martic. Mingea se duce in plasa laterala.

11'

Rossi iese cu lacrimi in ochi de pe teren, accidentat, si in locul italianului intra Mateiu.

7'

Corner pentru Dinamo la centrarea lui Salomao. Interventie stangace din partea lui Kelic.