Derby-ul rundei in playoff s-a jucat la Craiova intre CS Universitatea si CFR Cluj, doua dintre echipele cu sanse la titlu. Apasati aici pentru live video

Intra Tucudean in locul lui Omrani.

80'

Moment important. Gardos debuteaza la Craiova intrand in locul lui Kelic.

74'

Cea mai mare ocazie a Craiovei in acest meci ii apartine lui Mitrita. Preluare si sut sanatos din afara careului. Interventie pe masura din partea lui Vitca.

72'

Glavina in locul lui Gustavo la Craiova.

68'

Deac apare la finalizare cu un sut din interiorul careului. Retine Mitrovic nu fara emotii.

64'

Sut expediat de Culio din afara careului, o minge pe centrul portii fara emotii pentru Mitrovic.

58'

Costache in locul lui Paun la CFR.

54'

Mitrita iese la rampa cu o patrundere in viteza. Vinicius e pierdut pe drum, dar apare Boli si blocheaza.

46'

21:34

Marius Avram fluiera finalul primei reprize.

45'

Panica in careul gazdelor la un corner executat de Paun. Mingea ramane in posesia clujenilor.

39'

Bancu apare la capatul centrarii lui Martic si nu reuseste sa trimitape poarta. Mai degraba a ratat complet executia.

36'

Prima ocazie a meciului apartine CFR-ului la sutul lui Hoban din afara careului. O minge in forta pe care Mitrovic o respinge in lateral.

31'

Ionita, Costache si Muresan scosi deja la incalzire de Dan Petrescu. Acesta din urma isi ispaseste a doua etapa de suspendare si priveste meciul de la oficiala.

29'

Kelic respinge centrarea lui Manea din flancul drept.

26'

Andre Santos este avertizat pentru o intrare dura asupra lui Omrani.

25'

Centrare a lui Martic din dreapta, respinge Camora. Mingea ramane in posesia gazdelor, iar Gustavo nu obtine lovitura libera spre iritarea publicului.

19'

Culio cade in duel cu Gustavo. Nu se acorda lovitura libera.

18'

Mitrita nu prinde poarta cu un sut din afara careului. Craiova apare tot mai des la finalizare.

17'

Mitrita trimite pentru Gustavo in careu, acesta ii are in fata pe Boli si Camora si nu reuseste sa trimita spre poarta.

14'

Pozitie afara din joc la Boli dupa o centrare din dreapta.

8'

Omrani suteaza din lovitura libera si il nimereste pe Deac.

6'

Omrani cade dupa un duel fara balon din partea lui Kelic. O faza de contraatac a oaspetilor dezvoltata in dreapta.

4'

Intrare tare a lui Hoban asupra lui Tiago Fereira. Doar avertisment verbal pentru mijlocasul oaspetilor.

3'

Hoban nu prinde poarta cu un sut din afara careului dupa o minge intoarsa de Culio.

1'

Se fluiera startul partidei. Oaspetii au avut prima posesie.

20:47

Inaintea startului partidei este omagiat Nicolae Tilihoi, plecat recent dintre noi la doar 61 de ani.

20:45

CSU Craiova: Mitrovic - Popa, Kelic, Tiago Ferreira - Martic, Andre Santos, Zlatinski, Bancu -

Gustavo, Băluţă, Mitriţă.CFR Cluj: Vâtcă - Manea, Nascimento, Boli, Jorge - Hoban, Dokovic - Deac, Culio, Păun - Omrani.