1
0
Astra Giurgiu

Asa am trait CSU Craiova - Astra Giurgiu 1-0

Am transmis in aceasta pagina live text sambata seara de la 20:45 partida dintre CSU Craiova si Astra Giurgiu din prima runda a playoff-ului Ligii 1. Apasati aici pentru live video.

22:42

90'

Culda nu prinde poarta cu un sut din afara careului.

90'

Craiova este inghesuita in propriul careu acolo unde a urcat si portarul oaspetilor, Iliev.

90'

Abang obtine cornerul dupa un sut la coltul scurt.

88'

Un galben incasat de Belu.

82'

Gol Mitrita!

Mitrita deschide scorul din centrarea lui Mateiu la intalnire in fata portii.

75'

Reluare a lui Mrzljak pe langa poarta Craiovei dupa o actiune a lui Matei.

75'

Burlacu intra in locul lui Gustavo.

74'

Mitrita rateaza complet finalizarea si trimite mingea in mijlocul peluzei.

69'

Cea mai mare ocazie a Craiovei la centrarea lui Zlatinsky din stanga si reluarea lui Baluta pe langa poarta.

55'

Si in aceasta repriza Astra se apara organizat, iar Craiova continua criza de idei la constructie.

48'

Mitrita trimite pe mijlocul portii din marginea careului.

46'

Alexandru Tudor fluiera startul partii secunde.

45'

Se termina prima repriza in Banie dupa o repriza mai degraba modesta.

41'

Matei patrunde in careul gazdelor dupa o greseala a lui Popa. Mingea trimisa in fata portii este deviata de Tiago in bratele portarului Mitrovic.

35'

Gustavo reia din foarfeca peste poarta.

34'

Lovitura libera a giurgiuvenilor ramane fara rezultat.

33'

Galben incasat de Kelic pentru o tinere a lui Matei.

31'

Calitatea jocului are de suferit din cauza gazonului, unul care pune probleme in special gazdelor.

24'

Mitrita incearca sutul din marginea careului. Blocheaza fara probleme Iliev.

22'

Martic patrunde in careul advers si centreaza periculos in fata portii. Respinge Erico da Silva in corner.

19'

Iliev respinge spectaculos mingea sutata de Mitrita pe poarta.

18'

Lovitura libera periculoasa pentru Craiova din marginea careului. Mitrita langa balon.

17'

Barbut pierde in fata lui Stan, dar obtine lovitura libera in jumatatea adversa.