1
FC Voluntari
Deac 82'

Asa am trait CSM Poli Iasi - Voluntari 1-1

Liderul din playout, CSM Poli Iasi, a primit miercuri seara vizita celor de la FC Voluntari intr-un meci restanta din etapa a 13-a. Partida a fost live text pe onlinesport.ro cu incepere de la ora 21:00.

22:53

Final de meci. CSM Poli Iasi termina playout-ul pe prima pozitie indiferent de partida cu ASA Tg.Mures din ultima etapa.

82'

Gol Deac!

Oaspetii egaleaza prin Deac dintr-o centrare a lui Acsinte.

75'

Popadiuc ameninta poarta gazdelor cu un sut din marginea careului. Mingea trece la un metru pe langa.

57'

Mitic isi salveaza echipa in doua randuri respingand de pe linia portii la reluarile lui Vodut si Spahija.

55'

Cristea trimite peste poarta cu un sut de la aproximativ 25 metri si o combinatie frumoasa cu Golubovic.

52'

Acsinte obtine lovitura libera in marginea careului advers la un duel cu Mitic.

51'

Mihalache intra in locul lui Ciuca la CSM Poli Iasi.

46'

S-a reluat meciul din Copou.

41'

Moment delicat pentru Golubovic. Acesta aluneca in momentul in care pregatea un sut si ramane intins pe gazon.

34'

Gol Golubovic!

Deschidere de scor la o faza care nu anunta mare lucru. Centrare in careul oaspetilor si Golubovic reia spectaculos cu calcaiul.

33'

Centrare a lui Vodut in fata portii, dar a fost mai mult o pasa la portar.

29'

Rauta suteaza de la distanta, mingea este deviata de Cristea si Bornescu se opune din nou golului.

22'

O noua parada din partea lui Bornescu. De aceasta data portarul ilfovenilor s-a opus la sutul in forta trimis de Cristea.

20'

Bornescu respinge in corner cu o mana o minge periculoasa trimisa de Bosoi.

4'

Golubovic aproape de a marca. Un voleu din 10-11 metri care se duce pe langa poarta ilfovenilor.

2'

Vodut rateaza prima ocazie a meciului cu un sut din apropiere care se duce peste poarta.