1
Juventus Bucuresti
Calintaru 27'

Asa am trait CSM Poli Iasi - Juventus 3-1

Asa am trait live text duminica de la ora 17:30 meciul CSM Poli Iasi - Juventus Bucuresti din etapa a 22-a. Click aici pentru video stream legal.

19:24

Final de partida in Copou.

90'

Stoian respinge in extremis sutul in forta trimisa de Kizito din interiorul careului.

85'

Kizito intra in locul lui Platini.

81'

Badic avertizat pentru o intrare energica.

57'

Carabela intra in locul lui Stoenac, accidentat.

50'

Gol Cisse!

Cisse introduce mingea in poarta si de aceasta data golul este validat. Este prima reusita a lui Cisse in Liga 1.

46'

Gol anulat oaspetilor la mingea trimisa de Cisse. Asistentul plecase spre centrul terenului, insa centralul Dumitru intervine si fluiera acolo un hent.

46'

Se reia meciul cu un debut in Liga 1 la oaspeti: Robert Ticamuca!

18:19

Pauza la Iasi.

29'

Gol Sin!

Sin readuce Iasiul in avantaj cu primul sau gol in Liga 1. O noua gaura in defensiva celor de la Juventus.

27'

Gol Calintaru!

Calintaru egaleaza cu o lovitura de cap din fata portii la centrarea lui Petre. Acesta ii dedica golul lui Mazarache, jucator accidentat si care va absenta tot restul sezonului.

22'

Platini trimite in fata portii pentru urcarea lui Sin. Corner pentru ieseni.

18'

Platini cade in careul oaspetilor si solicita penalty. Robert Dumitru lasa jocul sa continue.

11'

Gol Platini!

Platini profita de o eroare a defensivei oaspetilor, o pasa venita de la adversar mai precis, si deschide scorul cu un sut pe jos.