1
0
Gaz Metan

Asa am trait CSM Poli Iasi - Gaz Metan 1-0

De la 20:30 am transmis live text in aceasta pagina meciul echipelor fruntase din playout, CSM Poli Iasi - Gaz Metan Medias.

22:25

Final de partida in Copou. Meciul se termina cu victoria echipei CSM Poli Iasi care ramane fara infrangere in playout si consolideaza primul loc in clasament.

90'

Bic aproape de un autogol la sutul lui Stefanescu. Mingea a lovit bara inainte de a iesi in afara terenului.

88'

Cartonas rosu !

Eric ia al doilea galben pentru o simulare in careul advers si este eliminat. Se incing spiritele acolo in careul gazdelor.

82'

Pantiru, cel care a centrat decisiv la golul lui Bole, ii lasa locul in teren lui Stefanescu, jucatorul care cel mai probabil va reveni la Steaua dupa acest sezon.

81'

Actiune pe cont propriu cu Munteanu in prim plan. Nici de aceasta data sutul incercat nu prinde poarta.

69'

O faza fixa a oaspetilor care ramane fara rezultat. Eric a trimis slab pe centrul portii.

67'

Munteanu prinde un culoar de sut, dar mingea trimisa din afara careului nu prinde cadrul portii si iese mult in afara terenului.

51'

Se incing spiritele pe teren dupa ce Eric isi loveste un adversar cu palma, gest pentru care primeste cartonasul galben.

48'

Ciuca reia cu capul pe poarta o centrare din corner. Mingea este retinuta de Greab.

46'

Incepe repriza a doua cu o modificare la oaspeti. Buziuc a intrat in locul lui Sikorski.

21:18

Centralul Mazilu pune capat primei reprize.

43'

Cristea trimite periculos pe langa poarta dintr-o lovitura libera.

41'

Grahovac este atent la devierea cu capul a lui Sikorski. O minge pe directia portarului.

40'

Tiganasu le da emotii propriilor coechipieri cu o lovitura de cap care a fost aproape sa-l surprinda pe Grahovac.

39'

Radu Zaharia este avertizat pentru o lovitura dura aplicata lui Tiganasu.

36'

Greab intuieste coltul pe care a sutat Cristea si respinge lovitura de la 11 metri.

36'

Penalty pentru CSM Poli Iasi la iesirea imprudenta a lui Greab in fata lui Bole. Un fault mai mult decat evident in urma caruia portarul oaspetilor s-a ales si cu un galben.

21'

Lovitura libera pentru CSM Poli Iasi ramasa fara rezultat. Bole a sutat putin peste poarta din 20-22 metri.

7'

Gol Bole!

Gazdele deschid scorul la prima actiune cu adevarat periculoasa. Centrare din stanga in fata portii si Bole reia decisiv la coltul scurt.