0
FCSB
Cristea 89'

Asa am trait CSM Poli Iasi - FCSB in playoff

Am transmis de la 20:45 in aceasta pagina meciul CSM Poli Iasi - FCSB. Apasati aici pentru live video

22:41

Se termina meciul. Stelistii sunt prabusiti. Victorie in inferioritate numerica pentru Iasi, iar CFR Cluj are acum prima sansa la titlu.

90'

Frasinescu respinge in extremis din fata lui Gnohere. Corner la ultima faza pentru stelisti.

89'

Gol Cristea!

Planic pierde mingea la centrul terenului, Cristea ramane singur cu Balgreadean si-l executa pe acesta.

84'

Faza confuza in careul gazdelor. Iese Rusu si retine nu fara emotii.

77'

Gnohere intra in locul lui Alibec.

75'

Balasa suteaza in zidul iesenilor.

74'

Cartonas rosu !

Qaka vede al doilea galben si este eliminat dupa un fault asupra lui Tanase in marginea propriului careu.

73'

Un nou contraatac periculos al iesenilor. Respinge Balasa sutul lui Jo Santos.

72'

Filip il opreste prin fault pe Qaka.

70'

Contraatac in superioritate numerica pentru ieseni. Balgradean respinge sutul lui Cristea si apoi Nedelcu trimite in corner.

67'

Centrare periculosa a lui Jo Santos. Mingea loveste stalpul portii si iese afara.

63'

Centrare periculoasa a lui Teixeira pe bara a doua unde astepta Man. Se apara bine Pantiru si respinge in corner.

61'

Tanase cade in marginea careului advers si vede galben pentru simulare.

60'

Kizito intra in locul lui Platini.

57'

Balasa il opreste prin fault pe Jo Santos.

55'

Alibec obtine prim planul in fata lui Mihalache si scoate avertismentul pentru fundasul gazdelor.

52'

Alibec reia periculos la coltul scurt. Intervine Rusu decisiv.

51'

Cristea apare la finalizare, dar ii sare mingea in momentul executiei. Se joaca intr-un ritm superior celui din prima repriza.

50'

Greseala comisa de Nedelcu, mingea ajunge la Platini, dar acesta loveste gresit.

48'

Man trimite in fata portii, Tanase lasa mingea pentru venirea lui Teixeira. Acesta pierde prim planul.

46'

Tanase porneste vijelios spre poarta si cade in duel cu Frasinescu. Arbitrul lasa jocul sa continue.

46'

21:52

Nedelcu intra in locul lui Pintilii si Teixeira ii ia locul lui Budescu.

21:35

Final de prima repriza.

44'

Bosoi intra in locul lui Sin la gazde. Pintilii a ramas pe teren la oaspeti.

40'

Pintilii ramane intins la centrul terenului si meciul e oprit.

40'

Alibec trimite spre poarta si obtine doar un corner. Mihalache a blocat mingea.

38'

Pintilii apare in careul advers, dar pasa lui Alibec este prea in fata. Apare Rusu si retine.

37'

Minge pierduta de Filip in propria jumatate, Cristea ajunge in posesie si obtine cornerul cu un sut deviat.

36'

Budescu din prima pentru plecarea lui Alibec. Fanion ridicat de la margine.

35'

Fault in atac comis de Mihalache la Balgradean.

35'

Pantiru obtine cornerul cu sut blocat de Benzar.

33'

Inca un corner al FCSB ramas fara rezultat.

32'

Actiune promitatoare a stelistilor pana la un punct. Man greseste insa pasa finala pentru un Alibec liber in centrul careului.

30'

Minge in stanga pentru Momcilovic. Acesta scapa mingea in afara terenului.

27'

Platini preia pe piept de langa Filip si trimite in plasa laterala.

27'

Ezitanta apararea Stelei si Momcilovic trimite in corner.

23'

In cele din urma Planic isi revine si va continua partida.

22'

Balgradean iese din poarta si-l loveste violent in saritura pe Planic. Sarbul se resimte la nivelul capul. Este nevoie de interventia medicilor.

21'

Pasa a lui Man pentru cursa lui Tanase. Pentru un moment acesta a avut prim planul, dar nu i-au iesit pasii. Intervine Qaka si indeparteaza pericolul.

20'

Alibec vede galbenul pentru un fault asupra lui Cioinac.

19'

Centrare a lui Sin in careul stelist. Fault in atac fluierat la Cristea.

17'

Qaka vede galbenul pentru un fault asupra lui Tanase.

15'

Sin vine in forta din spate pe o minge respinsa de apararea stelista si trimite pe langa poarta.

14'

Mingea ajunge la Cristea in careu si o pasa periculoasa in fata portii. Mingea a parasit insa suprafata de joc.

8'

Ratare monumentala a lui Balasa din 3-4 metri singur cu toata poarta in fata.

8'

Centrare a lui Budescu, respinge Pantiru in corner.

5'

Iesenii aproape de gol prin Jo Santos. Sut deviat de Momcilovic in corner.

4'

Primul corner al meciului apartine ros-albastrilor. Budescu centreaza la coltul scurt de unde respinge Sin.