1
0
FCSB

Asa am trait CSM Poli Iasi - FCSB 1-0

Am transmis live text in aceasta pagina meciul dintre CSM Poli Iasi si liderul FCSB. Click aici pentru live stream video legal.

22:42

Se termina meciul cu un corner al FCSB ramas fara rezultat.

90'

Koselev scoate formidabil sutul greu trimis de Pintilii printre o padure de picioare.

90'

Foarfeca incercata de Gnohere si reia putin pe langa poarta. Gazdele solicitasera un hent la preluarea francezului.

86'

Muta si Trica prin introducerea lui Chelaru in locul lui Jo Santos.

85'

Dica il arunca in lupta pe Daniel Benzar in locul lui Tanase.

84'

Mihalache intervine la sacrificiu si respinge din fata lui Coman.

84'

Qaka primeste cartonasul galben pentru un fault asupra lui Coman.

83'

Planic il blocheaza in extremis pe Stefanescu plecat pe contraatac spre poarta stelista.

81'

Coman suteaza slab dupa o combinatie rapida cu Gnohere.

80'

Galben acordat lui Sin pentru tinerea lui Coman in pozitie de contraatac.

79'

Man il opreste prin fault pe Frasinescu si este avertizat.

76'

Gnohere trimite cu capul pe centrul portii in bratele lui Koselev din centrarea lui Enache.

70'

Stefanescu intra la gazde in locul lui Cristea.

69'

Budescu incearca un sut in forta, dupa ce l-a ridiculizat pe Platini cu un dribling. Mingea se duce peste poarta.

66'

Teixeira centreaza in fata portii, resping iesenii si pornesc la contraatac. Faza se stinge rapid si FCSB revine in posesie.

65'

Mihalache scoate de pe linia portii o bolta trimisa de Man.

56'

Gnohere trimite cu capul pe langa poarta din centrarea lui Budescu.

53'

Budescu suteaza in bara din lovitura libera. Koselev era spectator.

52'

Balasa si Cioinac sunt calmati cu un galben pentru fiecare.

50'

Balasa obtine lovitura libera in marginea careului iesean. Se incing spiritele acolo, Balasa acuzand o lovitura nesportiva din partea unui adversar.

49'

Iesenii sunt pe val si Jo ameninta poarta stelista cu un sut din marginea careului.

48'

FCSB incearca sa replice rapid si Man centreaza in fata portii. Koselev intervine decisiv.

47'

Gol Pantiru!

Pantiru deschide scorul cu un sut la coltul lung. Planic are partea lui de vina la reusita iesenilor.

46'

Se reia jocul. Man a intrat la FCSB in locul lui Nedelcu. Gazdele au schimbat la randul lor cu Platini in avanposturi langa Cristea.

21:36

Pauza la Iasi dupa o prima repriza cu numeroase ocazii de ambele parti.

45'

Galben primit de Badic.

44'

Cristea se trezeste cu mingea la picior in 5-6 metri si reia peste poarta.

41'

Koselev se opune golului la reluarea lui Budescu din unghi.

39'

Pintilii rateaza cea mai mare ocazie pentru FCSB cu un voleu din 16 metri. Mingea a trecut incredibil de aproape de poarta.

37'

Frasinescu reia cu capul, dar o face prea slab si mingea este retinuta fara emotii de Nita.

31'

Cioinac incalzeste tribunele cu un sut spectaculos de la peste 30 de metri. Mingea s-a dus putin peste poarta.

24'

In cele din urma Birsan duce mana la buzunar si il avertizeaza pe Frasinescu dupa o intrare asupra lui Budescu.

11'

Nita blocheaza primul sut pe spatiul portii al iesenilor. Sin s-a aflat la originea actiunii.

7'

Ocazie de gol pentru FCSB la primul corner al partidei. Budescu executa pe lung si Momcilovic reia in fata portii. Respinge Pantiru.

6'

In cele din urma s-a fluierat fault la Gnohere in jumatatea de teren a gazdelor.

5'

Pintilii recupereaza o minge in jumatate adversa si cade in duel cu un adversar. Centralul Marcel Birsan nu acorda nimic.

3'

Inceput energic de partida, cu intrari la limita regulamentului de ambele parti.