1
Dinamo
Nemec 9'

Asa am trait CSM Poli Iasi - Dinamo

De la 20:00 am transmis live text in aceasta pagina meciul CSM Poli Iasi - Dinamo etapa a 6-a a Ligii 1. Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului. Iti trebuie un cont de membru si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

21:54

Sarbatoare la Iasi dupa victoria celor de la CSM Politehnica obtinuta in ultimul minut.

90'

Gol Jo!

Iasiul da lovitura pe contraatac prin Jo Santos, jucator care marcheaza pe contraatac la debutul in Liga 1.

90'

Kelava retine sutul lui May din afara careului.

89'

Jo Santos il deschide in dreapta pe Almeida si sutul acestuia trece pe langa poarta.

85'

Cartonas rosu !

Qaka vede al doilea galben si este eliminat. Echilibrul numeric este astfel refacut.

82'

Incredibila ocazie de gol a gazdelor la o reluare a lui Badic din sase metri. Un sut de fundas.

81'

Contra muta cu Rivaldinho in locul lui Nemec.

80'

Gol Kizito!

Ugandezul Kizito egalaeza cu o reluare de langa bara a doua la o centrare din stanga. Apararea lui Dinamo prinsa pe picior gresit.

79'

Zidul dinamovist respinge in corner mingea sutata de Jo Santos.

78'

Galben si pentru Nemec.

77'

Stefanescu intra in locul lui Cristea la Iasi.

76'

Cristea scapa spre poarta, intra intr-un unghi si centreaza in fata portii. Platini trece pe langa minge.

75'

Jo Santos executa direct pe poarta, Penedo e atent si respinge.

74'

Al doilea galben pentru Nedelcearu si fundasul dinamovist este eliminat.

73'

Galben incasat de Bumba pentru un fault in propria jumatate.

68'

Badic centreaza la intalnire in careu si Jo Santos rateaza egalarea cu o lovitura de cap care se duce peste.

67'

Costache intra in locul lui Albin.

62'

Bumba intra in locul lui Salomao la Dinamo.

61'

Offside la pasa lui Cristea pentru Platini. Tusierul a avut dreptate dupa cum arata reluarile tv.

58'

Ocazie pentru Dinamo ratata de Anton din fata portii.

53'

Santos in loucul lui Sin si Kizito in locul lui Mendes la Iasi.

46'

20:49

Pauza in Copou.

45'

Nemec reia cu capul peste poarta.

45'

Dinamo incheie repriza in ofensiva si are un corner de pe dreapta in directia de atac.

42'

Un galben total aiurea acordat de Coltescu lui Almeida pentru o intrare perfect regulamentara la minge asupra lui Anton. Stoican protesteaza si este avertizat ca va fi trimis in tribuna.

36'

Cristea suteaza peste poarta din lovitura libera.

35'

Platini recupereaza din picioarele lui Mahlangu si obtine lovitura libera pentru Iasi.

27'

Albin patrunde pe dreapta si intoarce mingea pentru sutul lui Anton. Minge trimisa de acesta peste poarta.

20'

Coltescu acorda al patrulea galben celor de la Dinamo. Ultimul pe lista este Albin pentru un duel la minge.

17'

Maric si Anton avertizati la aceeasi faza. Primul pentru un fault asupra lui Platini si Anton pentru proteste.

16'

Minge pentru Platini in fata portii si acesta reia peste poarta de la prima bara. Nedelcearu a strans acolo si nu i-a permis atacantului advers sa reia decisiv.

14'

Nedelcearu vede primul galben al meciului pentru un fault in marginea terenului.

12'

Replica taioasa din partea iesenilor. Almeida paseaza in fata portii pentru Cristea. Apare Nedelcearu din spate si indeparteaza mingea in corner cu un picior salvator.

9'

Gol Nemec!

Nemec marcheaza primul sau gol in acest sezon si ce gol. O reluare spectaculoasa cu capul din centrarea lui Anton.