1
CFR Cluj
Tucudean 37'

Asa am trait CSM Poli Iasi - CFR Cluj 1-1

Duel de playoff, duminica seara, cu incepere de la ora 20:45, intre CSM Poli Iasi si CFR Cluj. Partida conteaza pentru etapa a 6-a. Apasati aici pentru live video

22:44

90'

Culio suteaza peste poarta din afara careului.

90'

Cinci minute suplimentare.

89'

Rusu retine balonul dupa o faza prelungita de atac a clujenilor. Tucudean aproape de gol.

78'

Costache intra in locul lui Omrani.

75'

Omrani intoarce mingea in marginea careului pentru aparitia lui Bordeianu. Sutul acestuia trece pe langa poarta.

71'

Actiune rapida de atac a iesenilor. Danale suteaza din afara careului, o executie slaba, fara emotii pentru Arlauskis.

70'

Sin avertizat pentru un fault in propria jumatate de teren.

66'

Gol Cristea!

Cristea transforma lovitura de la 11 metri si Iasiul egaleaza scorul.

65'

Lovitura de la 11 metri obtinuta de ieseni prin Sin. Decizie fara ezitare din partea lui Hategan.

63'

Omrani reia cu capul pe langa poarta. Rusu era tintuit pe linia portii. Sansa uriasa ratata de clujeni.

62'

Jo preia in marginea careului advers cu spatele la poarta si este deposedat de conationalul sau Vinicius.

59'

Avertisment primit de Jo Santos.

50'

Accidentare suferita de centralul Hategan. Acesta acuza o durere la mana dreapta si are nevoie de ingrijiri medicale. Robert Dumitru este arbitrul de rezerva pentru acest meci.

49'

Cristea rateaza de putin intalnirea cu mingea in 2-3 metri la o centrare din dreapta.

46'

Danale in locul lui Pantiru la Iasi.

21:36

Pauza la Iasi.

44'

Cristea vede cartonasul galben.

37'

Gol Tucudean!

Tucudean deschide scorul cu o reluare din cativa metri la recentrarea lui Omrani. Gol la primul sut pe poarta.

32'

Platini prinde poarta cu un sut din afara careului. Nicio emotie pentru Arlauskis.

30'

Frasinescu nu mai poate continua si este inlocuit cu Jagodinskis. De asemenea, Boli este si el schimbat. Ambii au facut intindere dupa ce au alergat spre un balon la centrul terenului. Muresan a intrat la CFR.

27'

Tucudean da pe langa minge la primul corner al CFR-ului in acest meci.

22'

Tucudean reia in plasa laterala dintr-o pozitie afara din joc.

21'

Sut de la distanta incercat de Sin. Mingea e deviata in corner.

12'

O noua faza fixa la poarta CFR-ului. Acelasi Cristea arunca mingea in careu si obtine doar o repunere de la colt.

6'

Tucudean cade in careul advers, dar Hategan aproape de faza arata coltul careului de 6 metri.

5'

Centrare a lui Cristea din lovitura libera si o lovitura de cap periculoasa Frasinescu. Mingea loveste bara!