2
CFR Cluj
Peteleu 90' Larie 16'

Asa am trait CSM Poli Iasi - CFR Cluj 1-2

Am transmis in aceasta pagina incepand cu ora 20:30 meciul CSM Poli Iasi - CFR Cluj, ultima partida a etapei a 25-a.

22:23

90'

Gol Peteleu!

CFR pune mingea jos si inscrie prin Peteleu. Extaz in tabara oaspetilor, iesenii sunt prabusiti.

90'

Gol Cristea!

Ocaziile celor de la CFR sunt razbunate de golul lui Andrei Cristea. O executie direct din lovitura libera. Mingea intalneste bara si intra in poarta lui Minca.

81'

Vasile Gheorghe rateaza egalarea cu un sut din centrul careului la pasa lui Golubovic. Mingea se duce mult peste poarta spre dezamagirea lui Eugen Neagoe, antrenorul gazdelor.

75'

Peteleu intra in locul lui Nouvier la oaspeti. Acesta avea un cartonas galben.

71'

Intrat de putine momente pe teren Sorsa reia in bara! Inca o mare ocazie ratata de CFR in acest meci.

62'

Caparco respinge cu o mana sutul lui Bud care se indrepta spre coltul lung. A cincea ocazie ratata de atacantul CFR-ului in acest meci.

61'

Bud este campionul ratarilor in acest meci. Un sut care trece peste transversala si parca refuza sa intre in poarta. Miriuta nici el nu intelege ce se intampla cu al doilea marcator al campionatului.

56'

CFR Cluj cauta sa inchida jocul in aceste minute si forteaza la poarta gazdelor. Nouvier reia pe langa poarta din afara careului.

55'

Bud reia cu capul peste poarta. De aceasta data Caparco era spectator, insa Bud nu prinde poarta din cativa metri. Incredibila ocazie!

51'

Caparco se opune din nou la o faza iminenta de gol. Deac a centrat din coltul careului si Bud nu a putut trimite in poarta din 2-3 metri.

46'

S-a reluat meciul de la Iasi.

21:19

Ovidiu Hategan pune capat primei reprize de la Iasi.

38'

Bud reia din voleu mult peste poarta o minge centrata de Paun din lovitura libera.

26'

Caparco blocheaza formidabil mingea trimisa de Bud. Balonul a izbit bara si apoi l-a lovit in genunchi pe jucatorul italian din poarta Iasiului.

19'

Ce sansa rateaza oaspetii prin Deac! Sut din interiorul careului peste poarta dupa o pasa scurta a lui Bud.

16'

Gol Larie!

Larie marcheaza cu un sut direct din lovitura libera. Executie perfecta care nu-i lasa nicio sansa lui Caparco.

16'

Bud obtine lovitura libera in marginea careului gazdelor la un contact cu Ciuca.

8'

Fanion ridicat pentru un offside la Omrani.

4'

Bud il pune la incercare pe Caparco din 16 metri cu un sut spre coltul scurt. Corner pentru CFR si deja a doua ocazie.