1
0
FC Botosani

Asa am trait CSM Poli Iasi - Botosani 1-0

Etapa a 24-a din Liga 1 Betano a continuat, luni, cu derby-ul Moldovei intre CSM Poli Iasi si FC Botosani, partida cu implicatii in lupta pentru playoff. Apasati aici pentru live video.

19:57

86'

Sut al lui Roman in bratele lui Rusu, portar intrat la pauza in locul lui Koselev.

85'

Lovitura libera pentru Botosani din preajma careului advers.

53'

Gol Cristea!

Cristea deschide scorul din pasa lui Platini.

46'

Rusu intra in locul lui Koselev in poarta iesenilor.

46'

Se reia jocul.

18:51

Pauza la Iasi dupa o prima repriza cu putine ocazii.

45'

Jo Santos il intinde serios pe Cobrea cu un sut pe coltul scurt din lovitura libera.

45'

Burca vede cartonasul galben pentru un fault asupra lui Cristea in marginea careului.

41'

Zaharia intra in locul lui Badic la CSM Poli Iasi.

26'

Balon centrat pe poarta, insa se fluiera fault in atac la Cobrea.

25'

Ungurusan avertizat pentru un fault in propria jumatate de teren.

22'

Minge in careu pentru Roman si finalizare pe langa poarta. Din nou aproape de gol oaspetii.

18'

Oaida este avertizat pentru un fault in atac.

10'

Ocazie pentru Botosani la sutul lui Roman din afara careului. Minge peste poarta.

5'

Faza fixa la poarta oaspetilor. Cristea centreaza pentru lovitura de cap a lui Jo pe langa poarta.