3
Astra Giurgiu
Rusu (ag) 80' Bus 75' Matei 7'

Meciul CSM Poli Iasi - Astra a fost amanat din cauza ninsorii!

Partida dintre CSM Poli Iasi - Astra Giurgiu din etapa a 2-a a playoff-ului nu s-a .ai disputat duminica seara din cauza conditiilor meteo vitrege.

20:54

80'

Gol Rusu (ag)!

Dupa parada meciului vine gafa meciului pentru portarul Rusu. Un autogol demn de CNN.

79'

Rusu se opune golului trei al oaspetilor cu o parada de zile mari la sutul lui Bus.

75'

Gol Bus!

Bus, noul intrat, scapa singur cu portarul, il dribleaza pe acesta si trimite in poarta goala pentru 2-0.

74'

Bus in locul lui Matei la Astra.

70'

Ultima schimbare la Iasi: intra Kizito in locul lui Platini.

65'

Patrundere a lui Matei, pasa pentru Urko Vera si spaniolul suteaza slab pe centrul portii.

61'

Sin patrunde la marginea careului si il testeaza pe Iliev cu un sut pe centrul portii. O minge mai mult de antrenament.

47'

Jo Santos trimite in bara cu o lovitura de cap din centrarea sutata ce i-a apartinut lui Sin.

46'

Start de parte secunda.

20:05

Mihaescu intra in locul lui Qaka la Iasi.

19:48

Pauza la Iasi. Golul lui Matei face diferenta dupa primele 45 de minute.

43'

Sut trimis de Balaure din marginea careului. Retine Rusu fara emotii.

40'

Mihalache aproape de gol cu o lovitura de cap. Iliev scoate de la vinclu cu o parada salvatoare.

37'

Iesenii forteaza tot mai mult si Platini obtine cornerului dupa o patrundere impetuoasa in careu.

36'

Danale intra in locul lui Chelaru la gazde.

36'

Incredibila ratare din partea lui Jo Santos din interiorul careului la o minge intoarsa de Zaharia.

33'

Balaure intarzie pasa pe culoar si Matei este surprins in pozitie afara din joc.

20'

Reluare cu capul a lui Polczak pe langa poarta. Chelaru a alunecat chiar in fata omului pe care il avea in marcaj.

15'

Radunovic intervine decisiv si il blocheaza pe Cristea in marginea terenului. Foarte buna pasa lui Platini pentru capitanul iesenilor.

7'

Gol Matei!

Iesenii pierd mingea in preajma propriului careu si Matei deschide scorul cu un sut pe coltul scurt.

1'

A inceput meciul din Copou.

19:04

CSM Poli Iasi: Rusu - Sin, Jagodinskis, Mihalache, Chelaru - Cioinac, Qaka - Platini, Jo, Zaharia - Cristea;

Astra Giurgiu: Iliev - Erico, Bejan, Polczak - Stan, Seto, Mrzljak, Radunovici - Balaure, Vera, Fl. Matei.

18:15
Arbitrul Marcel Birsan i-a anuntat pe jucatorii celor doua echipemca nu se poate juca. LPF va reprograma meciul la o data ulterioara.
17:57

Partida nu se va juca. Urmeaza anuntul oficial conform regulamentului.

17:53
Sunt sanse reduse ca partida sa se dispute din cauza ninsorii abundente care s-a abatut asupa Romaniei.