0
0
ASA Tg.Mures

ASA Tg.Mures rateaza victoria la ultima faza cu CSM Poli Iasi

CSM Poli Iasi si ASA Tg.Mures au terminat la egalitate, scor 0-0, luni seara, intr-o partida din etapa a 7-a din playout.

CSM Poli Iasi ramane singura echipa neinvinsa din playout dupa ce a ajuns la cota 30 de puncte, fiind prima in ierarhia din playout.

De cealalta parte, ASA Tg.Mures ramane lanterna rosie a campionatului, fiind la cinci puncte de locul de baraj.

CSM Poli Iaşi: Grahovac - I. Voicu (Danale '81), Frăsinescu, Mihalache, Ţăgănaşu - Bole, Mitic, V. Gheorghe (Bosoi '69), Ştefănescu - Cristea, Golubovici (Moldovan '81). Antrenor: Eugen Neagoe.

ASA Târgu Mureş: Pap - Velayos, Candrea, Tudose, Mendy - E. Dică (Balgiu '67), Gorobsov - Nicoliţă, Ferfelea, Sin (Rus '77) - Ciolacu (Lemnaru '70). Antrenor: Ionel Ganea.

19:51

Fluier final in meciul de la Iasi.

90'

Lemnaru rateaza cea mai mare ocazie a meciului la capatul unui contraatac doi contra unu. Frasinescu a scos de pe linia portii.

46'

S-a reluat meciul de la Iasi.

18:47

Pauza in meciul de la Iasi.

40'

Stefanescu rateaza cea mai mare ocazie a meciului. Sut in bara dupa o faza cursiva a gazdelor.

39'

Calcai al lui Golubovic pentru Cristea, acesta se intoarce cu fata spre poarta si sutul sau este deviat in corner.

31'

Ocazie uriasa ratata de Bole din pasa lui Vasile Gheorghe. Reluare din sase metri peste poarta cu interventia de exceptie a lui Pap.

21'

Cristea rateaza cea mai mare ocazie de pana acum. Sut spre coltul scurt respins de portarul Pap in corner.

13'

Prima sansa de gol a oaspetilor prin Ciolacu. Acesta nu prinde poarta din 13-14 metri.