1
FC Voluntari
Gadze 11'

Asa am trait Craiova - Voluntari 2-1

Universitatea Craiova a primit vizita lanternei rosii FC Voluntari, luni seara, intr-un meci transmis live text aici de la ora 20:00.Apasati aici pentru live video

21:56

Se termina meciul din Banie.

90'

Gol Rocha!

Pana la urma se face 3-1 si Nuno Rocha e marcatorul. Acesta profita de o eroare in apararea oaspetilor si inscrie in poarta goala.

90'

Craiova aproape de 3-1 la sutul lui Mitrita. Mingea loveste bara! Vitca era spectator.

89'

Cartonas rosu !

Laidouni vede al doilea galben si este eliminat din joc.

88'

Kabasele suteaza de la distanta, dar nu-l poate invinge pe Pigliacelli.

81'

Abia intrat in teren, Iancu vede galben pentru un fault din spate asupra lui Colli.

79'

Nuno Rocha incearca o finalizare de finete, dar trimite ca la antrenament in bratele lui Vitca.

76'

Iancu intra in locul lui Gadze.

75'

Kabasele scapa singur cu portarul si trimite incredibil pe langa poarta Craiovei.

72'

Gadze foarte aproape de 2-2, dar nu controleaza mingea in fata portiil si Pigliacelli intervine decisiv.

58'

Vitca retine sutul lui Mitrita din marginea careului.

54'

Kabasele intra in locul lui Tudorie la Voluntari.

51'

Armas suteaza mult peste poarta oltenilor dupa o lovitura de la coltul terenului.

46'

Se reia jocul de la Craiova.

45'

Gol Mitrita!

Craiova trece la conducere prin Mitrita, jucator care transforma de la 11 metri pentru a 11-a reusita in acest sezon!

45'

Penalty pentru Craiova, moment in care Nuno Rocha intra in joc.

44'

Koljic nu mai poate continua si Nuno Rocha e pregatit la margine.

38'

Din nou emotii la poarta ilfovenilor dupa un corner. Donkor reia periculos si Vitca blocheaza.

26'

Gol Koljic!

Craiova egaleaza prin bosniacul Koljic cu o lovitura de cap dupa o centrare din corner. Al 10-lea gol pentru Koljic in acest sezon!

24'

Pigliacelli blocheaza in extremis sutul lui Tudorie la o faza unu contra unu. Faza pornita de la o minge pierduta de Bancu in flancul stang.

21'

Replica imediat si Voluntariul prin Rauta. Sutul acestuia a retinut de Pigliacelli.

20'

O noua interventie decisiva a lui Vitca. Acesta respinge acum sutul lui Mihaila din 16 metri.

16'

Gadze reia din afara careului si mingea se scurge in afara terenului.

14'

Vitca respinge peste poarta mingea deviata de Tudorie. Aproape de un autogol antologic atacantul Voluntariului.

11'

Gol Gadze!

Voluntariul deschide scorul prin Gazde. Reluare din interiorul careului dupa centrarea lui Bucurica de pe flancul drept.

4'

Probleme pentru glezna dreapta a lui Koljic. Acestuia i-a sarit mingea si piciorul a ramas intepenit in iarba.

1'

S-a fluierat startul meciului din Banie.

19:53

Craiova: Pigliacelli - Martic, Donkor, Ferreira, Bancu - Cicaldau, Mihaila - Colli, Mitrita, Mateiu - Koljic.

Voluntari: Vitca - Bucurica, Armas, Balaur, Vlad - Laidouni, Rauta  - Capatana, Gadze, Gheorghe - Tudorie.

11:18

Va fi un duel in premiera intre antrenorii italieni Devis Mangia si Cristiano Bergodi.

11:17

Cele mai multe goluri s-au marcat în ultima confruntare directă, pe 27 august 2018, FC Voluntari - U Craiova 1-5 (Laidouni / Bancu - triplă, Kelic, Mitriţă).

11:17

Singurul rezultatul de egalitate s-a consemnat pe 22 septembrie 2017, U Craiova - FC Voluntari 1-1 (Alexandru Tudorie / Alexandru Băluţă).

11:17

Cea mai mare diferenţă de scor: 4 februarie 2017, U Craiova - FC Voluntari 5-0, goluri înscrise de Rocha, Bancu, Băluţă - dublă şi Ivan.

11:17

U Craiova vs FC Voluntari în Liga 1: 9 jocuri - 7 succese U Craiova - o remiză - o victorie FC Voluntari.