Asa am trait amicalele zilei in Liga 1

Echipele din Liga 1 se pregatesc de reluarea campionatului prin sustinerea mai multor meciuri amicale.

FINAL Craiova - Viitorul 2-1

• Sansa de gol ratata de Nistor in prelungirile partidei.
  • Gol superb marcat de Barbut ('80) cu un super sut din interiorul careului la vinclu. Craiova trece la conducere 2-1.
  • Ivan rateaza o mare ocazie pe contraatac ('78). Sut in bratele portarului.
  • Craiova a egalat scorul prin Barbut in minutul 38 dupa o eroare in apararea Viitorului.
  • Rivaldinho deschide scorul in minutul 6 dupa un contraatac.
  • La 14:30 a inceput a doua partida a zilei intre cele doua echipe.

FINAL FCSB - Academica Clinceni 2-3

• Florin Tanase a deschis scorul pentru FCSB dintr-o lovitura de la 11 metri in minutul 32.
  • Ilfovenii au restabilit egalitatea prin Alexandru Buziuc in prelungirile primei reprize.
  • FCSB a revenit la conducere prin Dennis Man, gol marcat la zece minute dupa pauza.
  • In minutul 64 oaspetii au egalat din nou, de aceasta data prin Aristote N'Dongala.
  • Sofian Moussa a adus victoria celor de la Academica Clinceni dupa o lovitura de pedeapsa in minutele de prelungire.
  • Meciul s-a disputat in baza celor de la FCSB, in Berceni, si a inceput la ora 11:45.
  • FCSB a mai disputat un amical in aceasta saptamana, pierdut cu FC Voluntari (0-2).
  • FCSB: Vlad - Popescu, Planic, Nedelcu, Panțîru - Oaidă, Filip, Olaru - Man, Tănase, Coman.

FINAL Craiova - Viitorul 0-3

• Au marcat pentru oaspeti Munteanu (19, 41) si Birnoi (40).
  • Primul dintre meciurile din Banie a inceput la ora 11:00.
  • Acesta este primul meci al lui Cristiano Bergodi pe banca celor de la U Craiova 1948 CS.
  • Craiova a castigat cele doua meciuri oficiale din campionat, sezonul 2019/2020. A fost 3-1 la Craiova si 2-1 la Ovidiu.
  • Craiova: L. Popescu - Vlădoiu, Gardoș, Cosic, Bancu - Qaka, Ivanov, A. Popescu - Gustavo, Nițu, Mihăilă.
  • Viitorul: Tordai - Căpușă, Dulca, Iacob, Dussaut - Malcolm, Achim, Bîrnoi - L. Munteanu, G. Ganea, C. Matei.