1
Viitorul
Coman 51'

Asa am trait Craiova - Viitorul 0-1

Meci extrem de important in economia luptei pentru titlu intre CS Universitatea Craiova si Viitorul Constanta, mai ales dupa ce Dinamo a castigat la Cluj si a urcat la conducerea clasamentului.

23:10

Ovidiu Hategan flueira finalul meciului si Viitorul mai face un pas spre titlu.

85'

Gol anulat Craiovei pentru un offside in care se afla Jazvic.

78'

Morar suteaza peste poarta. Schimbare la Craiova cu Mazarache in locul lui Gustavo.

72'

Tiru blocheaza in corner sutul lui Ivan.

65'

Mare ocazie acum pentru Craiova la mingea in careu trimisa de Ivan lui Bancu. Interventia salvatoare a lui Rimniceanu.

64'

Ivan ramane singur cu Rimniceanu la o pasa trimisa de Jazvic. Sutul atacantului Craiovei este slab si nu pune probleme.

51'

Gol Coman!

Viitorul deschide scorul prin Coman cu un sut din interiorul careului. O minge la coltul lung fara nicio sansa pentru Vlad.

49'

Minge in adancime pentru patrunderea lui Ivan. Iese Rimniceanu si respinge la disperare in afara terenului.

48'

Vlad apara senzational sutul lui Tucudean scapat singur spre poarta.

46'

Se reia meciul din Trivale cu intrarea lui Ivan in locul lui Popescu.

22:02

Pauza la Pitesti dupa o prima repriza dominata autoritar de Viitorul.

43'

Dumitras suteaza peste poarta din lovitura libera.

42'

Lovitura libera pentru Craiova din marginea careului advers la un fault comis de Tiru.

38'

Benzar suteaza pe langa poarta dupa o actiune personala in flancul drept.

33'

Chitu rateaza deschiderea scorului singur cu portarul Vlad. Atacantul Viitorului trimite pe langa poarta.

24'

Vina avertizat cu galben.

24'

Ganea aproape de un super gol. Mingea este deviata in corner.

20'

Schimbare la gazde. Intra Birzan in locul lui Bucurica, accidentat.

20'

Asediu la poarta Craiovei cu suturi din toate pozitiile. Chitu trimite in cele din urma pe langa poarta.

10'

Tanarul Vlad are o parada spectaculoasa la un sut din afara careului trimis de Ganea.

9'

Tucudean rateaza prima ocazie a meciului la o centrare din dreapta. Reluare cu capul in bratele lui Vlad.

7'

Primul atac mai consistent al oltenilor. Acestia aduc mingea in careul advers, Boli lasa mingea sa treaca si Vina respinge in ultima instanta.