1
Viitorul
Artean 47'

Asa am trait Craiova - Viitorul 1-1

De la ora 21:00 am transmis live text in aceasta pagina meciul Craiova - Viitorul din etapa a 18-a in CASA Liga 1.

22:53

90'

Craiova arunca mingea in careu. Retine Cojocaru.

90'

Boboc semnalizat in offside.

80'

Trei jucatori intinsi pe gazon. Doi de la Viitorul, unul de la Craiova. Birsan ii acorda un galben portarului Cojocaru.

79'

Pigliacelli retine in extremis din picioarele lui Matan.

78'

Ciobanu centreaza din corner si Luckassen reia cu capul peste poarta.

77'

Gastanaga reia spre poarta. Mingea e respinsa de Nistor in corner.

76'

Corner obtinut de Matan.

75'

Viitorul domina jocul in aceste momente. Papura muta cu Vatajelu in locul lui Ofosu.

47'

Gol Artean!

Viitorul egaleaza rapid prin Artean. Lovitura superba de cap din plonjon dupa o centrare din dreapta.

46'

S-a reluat meciul. Nu mai putin de patru schimbari efectuate de Mircea Rednic la Viitorul.

21:48

Pauza la Craiova.

45'

Gol Papp!

Paul Papp apare in sase metri la o centrare din corner si marcheaza cu calcaiul. O finalizare de efect.

26'

Constantin si Papp nu reusesc sa reia periculos dupa un corner al gazdelor.

20'

Cojocaru retine sutul lui Nistor.

12'

Corner al gazdelor ramas fara rezultat.

9'

Cimpanu trimite in plasa laterala.

8'

Mateiu ridica prea mult piciorul la un duel cu Matei.

7'

Cicaldau vericalizeaza pentru Mamut. Intervine Mladen si blochează.

4'

Lovitura libera pentru Viitorul ramasa fara rezultat.

1'

A inceput meciul din Banie.

20:56

Craiova: Pigliacelli - Vlădoiu, Papp, Constantin, Bancu - Nistor, Mateiu, Cicâldău - Cîmpanu, Mamut, Ofosu

Viitorul: Cojocaru - Benzar, Mladen, Ghiţă, Boboc - Artean, Matei, Babunski - Ely, Luckassen, Ganea

14:39

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 19 ori în principala competiţie internă, de opt ori s-au impus oltenii, de șase ori a câştigat Viitorul, iar alte cinci meciuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu U Craiova gazdă: 9 jocuri - 4 victorii Universitatea Craiova - două remize - 3 sucese Viitorul.

Cea mai recentă întâlnire directă: 14 septembrie 2020, Viitorul - Universitatea Craiova 1-4, goluri înscrise de K. Luckassen, respectiv E. Koljic - dublă, N. Bancu şi A. Ivan.

Corneliu Papură vs Mircea Rednic în Liga 1: un joc - o victorie Papură (2019/20, CSM Poli Iaşi - Universitatea Craiova 2-5).